Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro laggok- lehet a tápegység?

Micro laggok- lehet a tápegység?

Figyelt kérdés

Már egy csomó kérdést tettem fel erről, de nem mindegyik játékban fordul ak elő a mikro laggok, csak a videókártya igémyesebb játékokban, sok válaszoló írta hogy tápot cseréljek, tehát lehetnek a mikro laggok a táp miatt?

Specs: Intel g3258 @4.2 az oc levétele nem segített

Saphire HD 6950 néha felmegy 77fok fölé nincs oc

Approx 650W-os tápegység

A jövőben még tervezek beszerezni egy i5 4460-at és egy 1060-at, tehát egy tápcsere nem okozna gondot



2016. aug. 21. 11:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
80#, a tápegységet így kell tesztelni. Ez pedig lehet realisztikus bizonyos országokban, de itthon is, főleg ha már a hirhedt >35°C tetőteredben akarsz benchmark eredményeket nézni.
2016. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:

Dehogy így kell :)


Még egy felsőtápos házban se ilyen rossz a helyzet, mint amikor a saját kifújt levegőjét vezeted vissza :)


Nem a saját tetőteremben, de laktam már kollégiumban 4. emeleten, ott volt néha annyi.


Ez olyan mint a crossload. Persze megcsinálja jg, de aztán az xfx pro 450w elbukik rajta, erre a végén mégis ajánlott, ő maga írja oda, hogy ez nem egy realisztikus terhelés. Ha az lenne, gondolom nem lenne annak ellenére ajánlott.

2016. aug. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
Nem, semmi OC nem kellett hozzá hogy leálljon :) Ugyan ennek a gépnek, a CX500 wattos táppal semmi baja nem volt.
2016. aug. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:

Javaslom egy ilyesmi beszerzését.


[link]


Meglepődne az ember, mennyit is esznek a gépek valójában. (Nálad akkor lehet beszart a tápon valami, nem a teljesítménnyel volt a gond)

2016. aug. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
Na de kettő is egyszerre. Amikor leállt a gép sokadszorra, akkor kivettem a másikból és átraktam. Az eredmény ugyan az lett.
2016. aug. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
Beszerzek egy ilyet. Kíváncsi vagyok.
2016. aug. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
Milyen proci és vga?
2016. aug. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:

Stressz tesztelni is azért kell órákig processzorhúzás után, hogy megbizonyosodjunk, hogy tényleg stabil-e. Lehetne azt is tesztelni úgy, hogy elkezdünk játszani, aztán vagy instabil lesz vagy nem egy idő után. Ez nem túl szerencsés dolog.


Ugyanígy tápegységek esetében is azért kell szigorúan tesztelni, hogy biztos ne történjen baj. Például belekalkuláltad-e azt, hogy a hatásfok az öregedéssel jelentősen romlik? A gép összfogyasztása az öregedéssel enyhén nő? A ventilátor teljesítménye is csökken. Ha olyan felhasználók veszik meg a tápegységet, akik a 35 fokos tetőtérben vagy a kazán mellett játszanak 40 fokban? Mert miért ne? Lehet, csak fázósak. Előfordulhat, hogy nem képes normálisan elhelyezni a gépházat és semmilyen légáramlás nem történik, így csak kavarogni fog a forró levegő. Ráköthetnek 5 telefont tölteni, mert ugye az egész családnak kell a cucc. Vagy harisnyával próbálja megoldani a porszűrő hiányát, amivel a légáramlást elég jelentősen le fogja korlátozni és például egy ilyen modell esetében ez nem túl szerencsés.

Az alacsony hőtűrés azért is probléma, mert minden egyes °C-kal csökken a tápegység kimeneti teljesítménye, a hatásfok is tovább romlik (így hosszabb terhelés során kifejezetten fontos a jó szellőzés).


Hardocp (az egyik legszigorúbb tesztcsapat) a tesztelés leírásában kitér arra, hogy a 45°C inkubátor teljesen realisztikus és nem földtől elragadott érték, amivel egy otthoni tápegység egyébként találkozhat.

2016. aug. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:

#87

Mint írtam, i5-2500K és ATI 7770.

2016. aug. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!