Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erősen dohányos embertől...

Erősen dohányos embertől került hozzám egy PC takarításra. Nem az első eset. Mindig is érdekelt hogy az alkatrészekre rakódott ragadós nikotin réteget milyen módon lehetne eltávolítani?

Figyelt kérdés

Ilyenkor a kompresszor sem segít mert a porcicák is bele vannak ragadva a ragacsos nikotin rétegbe...

Van egy youtube-os (Tech YES City) aki telibefújja féktisztító sprayel az alkatrészeket, erről mit gondoltok?



2016. aug. 28. 00:28
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Én nem tenném, várd meg az okosokat a fújással addig ne csinálj semmi butaságot.


Ecset sem segít?

2016. aug. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Én arcszeszt illetve 75%os gyógyszertári szeszt használok ilyen esetben vékony festőecsettel.


A nem fémes felületekre (ha szétszeded pucoláshoz) akár ecetet is használhatsz, de azt semmiképp ne folyasd rá az áramkörökre, mert nem lesz szép vége.

2016. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:

Elektronikai alkatrészek tisztítására Izopropil-alkoholt szoktak használni ha nagyon muszáj.

1 liter két ropiba fáj, de van spraay kiszerelés is kétszer annyiért.

2016. aug. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:

Én tisztítottam már nyomtatott áramkört féktisztítóval (bőven). Bár nem PC alaplap volt.


Nem lett baja.

De azt javaslom, hogy a HDD-t CD/DVD meghajtót ne fújd be!

2016. aug. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:


-Hát sima ecsettel is megoldható a dolog, azonban nagyon pepecselős és a szaga és a ragacsos állaga utána is megmarad a dolognak.

- Igen az izo sprayt néztem, ha más nincs akkor rendelni fogok belőle bár az ára tényleg nem túl baráti. Mindenféleképp valami olcsó megoldás felé mennék és ez volt az egyik. Lehet majd kipróbálom, van itthon egy cigis/büdös Geforce vga-m jövőhéten lehet megküldöm vele, azért nem kár...

2016. aug. 28. 11:22
 6/7 A kérdező kommentje:

"De azt javaslom, hogy a HDD-t CD/DVD meghajtót ne fújd be!"


Természetesen :) A mechanikának szerintem sem tenne jót :D

2016. aug. 28. 11:23
 7/7 Szirty ***** válasza:

Ecset + denaturált szesz esetleg. Olyannal is tisztítottam már (olajtól) panelt.


A "denszesz" nem drága. Igaz büdös, de máshogy mint a cigaretta füst lerakódása.

2016. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!