Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemen a CD-ROM tálcája...

A gépemen a CD-ROM tálcája időnként magától kinyílik, ezt tényleg vírus okozhatja?

Figyelt kérdés
Rákerestem a problémára, és több helyen írták, hogy ez vírustól lehet. Viszont vírusirtóval nem találok semmi gyanúsat, és amúgy is nemrég lett újratelepítve a gépem. Mi okozhatja még ezt?

2016. szept. 5. 14:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak kinyílik, magától vissza nem csukódik.
2016. szept. 5. 14:45
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kábel kontakt hiba is lehet.
2016. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit az "okosok" nem tudnak megmagyarázni, azt ráfogják a vírusra. :)

Vagy az előttem írónak van igaza, én is ezt tartom lehetségesnek, vagy, bizonyos programok képesek a tálcát kinyitni és ha van ilyen akkor hibásan működik. De ezt nem tartom annyira valószínűnek. De lehet a CD olvasód hibás is.

2016. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SimkoL ***** válasza:
A Cd kinyitása - Windows alatt - csak egy 'mezei' Win Api hívás, nem értékelhető vírusnak. Meg kell nézni mik is a futó programok az eseménykor és azok között kellene keresgélni ha nem hardveres hiba. Valószínűleg nem rendszer fájl lesz hacsak nem valami nagyon tört dolgot használsz. Lehet akár valamelyik eszközöd kezelő programja pl. hangkártya is.
2016. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen!

Könnyen lehet, hogy hardverhiba, mert maga a meghajtó már elég régi. Igazából annyira nem idegesít, ha tudom, hogy nem áll nagyobb baj a hátterében, akkor együtt tudok élni vele. :)

2016. szept. 5. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Válaszd le az eszközkezelőben és indítsd újra a gépet. Újra teszi a driverét, ami nem biztos, hogy segít, de egy próbát megér.
2016. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogom próbálni!
2016. szept. 6. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!