Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan jöjjek rá, hogy mitől...

Hogyan jöjjek rá, hogy mitől fagy le időnként, véglegesen a gépem?

Figyelt kérdés
A jelenség a következő: Használat közben egy véletlenszerű pillanatban lefagy a gép, a kép kimerevedik, a merevlemez leáll, az egyetlen dolog, amire reagál, az ha hosszan nyomom a kikapcsoló gombot. Én a RAM-ra gyanakszom, de esélyes a Windows 10 is, az évfordulós frissítés előtt nem fordult ez elő.
2016. szept. 6. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
cpu/alaplap
2016. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel táp lesz a ludas.
2016. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Memtestx86

Hdsentinel

Illetve ha értesz hozzá akkor az alaplapon és a tápban nézd meg a kondikat, illetve ha van multimétered akkor nézd meg hogy a táp egyes lábain megfelelő e a feszültség és az áramerősség. Ellenőrizd a merevlemezt, hogy nincs e megtörve a vezeték. Nézd meg a hőmérsékletet, ha nagyon melegszik akkor paaztázd újra.

Esetleg még egy linux disztró live módjával nézd meg, hogy lefagy e. Ha úgy nem akkor lehet rendszerhiba, de az is lehet hogy a legfrissebb win10 build-al az egyik illesztőprogram nem megfelelően működik

2016. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
elsődlegesen hdd vagy ram a tippem mind2 hasonlót tud produkálni.. memtest86, hd sentinel
2016. szept. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy laptopról lenne szó, nem is olyan régi, 2,5 éve vettük. Hard Disk Sentinel szerint 100-100%, a Memtest86-ot még kifogom próbálni.

A Live Linuxra én is gondoltam, de az a baj, hogy ez a hiba 1-2 hetente jelentkezik csak.

2016. szept. 7. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!