Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom ha picit rácsapok,...

A laptopom ha picit rácsapok, magától kikapcsol. Elvigyem szervízbe?

Figyelt kérdés

Jó laptopom van, amit 4 éve vettem még anno 170 ezer forintért a Media Marktban, ami akkor ott az egyik legdrágább/legjobb volt. Az 500 gigás merevlemezéből sosem volt 200-nál több foglalt, mindig elviszem párhavonta rendes szervízbe tisztíttatni (kb egy ezresért). Nem is vírusoztam össze soha - Sok (informatikában nálam sokkal jártasabb) ismerősöm kb félévente újrarakja a gépén a Windows-t, mert annyi szemetet szed össze, de az én gépem sosem volt újrarakva és sokkal gyorsabb, mint (a hasonló árkategóriájú) övék. Ugyanazok a játékok ugyanazon grafikával is egyszerűen jobban futnak, stb, tehát szoftveres szempontból vigyázok a gépemre.


Aż˘akksija már vagy 2 éve elromlott (=kábelt kihúzva egyből kikapcsol), de nem cseréltettem ki, mert szinte csak otthon használom.


Mostanában viszont elkezdett csúnyán zúgni, ami gondolom (laikusként) a processzor lehet vagy annak a ventillátora(?). Ha néha jól megcsapkodom egy kicsit, akkor abbahagyja a zúgást.

Nem azt mondom hogy szétverem - Kb olyan erővel csapom meg, mint ahogy te a két tenyereddel összecsapsz egy szúnyogot. Nem agyatlan brutális erővel, de azért nem is tollpihével simogatva.

De néha ha rácsapok, akkor kikapcsol magától. Úgy, hogy a kábelt nem is húzom ki belőle. Ez miért van? Szervíz?

23/F


2016. szept. 9. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miután fényesre nyaltad a laptopod seggét, hamarosan rájössz, hogy nem aranyfüstöt fingik a processzor, ha túlhevül. A proc. nem zúg. Ha koszos valamelyik hűtőventillátor, az excentrikusan pörög, így a csapágy zúghat. Mivel a forgásban a retek miatt akadályoztatva van, így folyamatosan károsodik. Persze így nem hűt elégségesen, ergo az elégtelenül hűtött eszköz (itt vélhetően a cpu) az üzemi hőmérsékleten túlmelegszik.

A csapkodás jó, csak a hűtéshez hasonlóan elégtelen. Csákánnyal próbáld legközelebb.

Mellesleg a profi szervizesednek lehetne annyi esze, hogy az időszakos "karbantartás" alkalmával fogja azt a qu_va laptopot és kifújja sűrített levegővel + nettó 40 forintért.

2016. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 pinkpancser ***** válasza:

A csapkodás pedig kimondottan hasznos, ha azt az alig használt 500-as vinyót nem szeretnéd a továbbiakban használni.

A hiba egyébként esélyes, hogy DC csatlakozó kontakthiba, de lehet akár kábelprobléma, kiesett csavar...

2016. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne ne vidd el szervizbe. Csapj nagyobbat.
2016. szept. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz, szóval rosszul csinálom a dolgokat.


Lehetett volna szarkazmus nélkül is. Nem sok közöm van az informatikához és mindig tőlem hozzáértőbb emberek tanácsára próbálok támaszkodni, azért jöttem erre az oldalra is kérdezni.


Első körben akkor kifújatom majd. Szervizben gondolom azért nem vették eddig észre, hogy szükség van rá, mert soha nem is kértem és csak néhány óra folyamatos működés után kezd el zúgni

2016. szept. 10. 03:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Szarkazmus nélkül: majd elkezd hamarabb is. Rendszerint fordítva van amúgy, hidegen jobban zúg, majd ahogy nő a hőmérséklet, csendesedik, aztán amikor nem várnád, újra kezdi.

Kellően másnaposan kipróbáltam egyszer valami "horgász" szimulátort, ott nem árt csöndbe lenni (mic on), és éppen jött valami Morbi Dög, amikor a tápventillátor átment traktorba. Olyan csapkodás volt, hogy az összes hal eltűnt a tóból. Meg aztán a táp is a gépből.

Szóval bármilyen jónak és drágának tartod a géped, az ilyen 3 forintos, de fontos kütyük ugyanúgy elhasználódnak, mint az olcsóbb gépekben.

A szervizben szerintem javasolnak ventillátorcserét, ami nem hülyeség, csak a párszáz forintos tétel és művelet ilyenkor több ezerre rúghat. Nem általánosítok, nem mindenki pénzsóvár gci.

A kikapcsolás kontakthiba, ha csak csapkodáskor van. Mivel írod, nem jó az akku, lehet, hogy a tápkábel mozdul ki épp annyira, hogy ne legyen elég áram.

A merevlemez elhasználódása nem attól függ, hogy mennyi adatot tárolsz rajta, és nem is az üzemidőtől. Ezt a felpörgések/leállások számában mérik, úgyhogy nyugodtan használd ki az egészet, mert ugyanúgy "kopik". Viszont olyan technológiával működik, hogy a lemez felületére merőlegesen belóg az író/olvasó fej, és azt a porszemnél is vékonyabb rés választja el a korongtól. Stabilnak egyáltalán nem mondható, úgyhogy eltudod képzelni, hogy egy-egy csspkodásnak komoly ára lehet.

2016. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lefotóztam neked a merevlemezt, hátha elrettent a csapkodástól :D

[link]


Ez csak pár gigás noti hdd volt fénykorába (most dekoráció), de fél tbyte-ot kár lenne kitenni a falra...

2016. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pinkpancser ***** válasza:

De rég láttam ilyen szép szellősen szerelt vinyót :)

Kérdező, írj típust, akkor meg tudjuk mondani mi az ára a csatlakozónak (ha nem csak átforrasztani kel) és a ventinek. Aztán meglátod, mennyire akarnak a szervizben lehúzni.

2016. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!