Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya csere után nincs...

Marci1008 kérdése:

Videókártya csere után nincs jel a monitoron?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Adott egy régi alaplap (Fujitsu-Siemens D2584-A1) és egy régi videókártya (GeForce GTS 250). Ezek ketten nagyon szépen elvannak és működnek egymással.

Beszereztem egy új videókártyát (GeForce GTX 960). A régi driverjeit és minden egyéb dolgát letöröltem a gépről, majd kivettem. Ezután beraktam az új kártyát és telepítettem a hozzá tartozó illesztőprogramot (372.70). Minden nagyon csodálatosan ment, a gép és a GeForce Experience is felismerte az új kártyát. Ezután kérte hogy a drivertelepítés befejezéséhez indítsam újra.

Ujraindítás után a számítógép szépen felpörög majd beáll "alapjáratra", azonban a monitor a Nincs jel! felirattal fogad (DVI csatlakózót használunk).


Ha kivesszük az új kártyát és letöröljük a drivert, majd ezek után ismét visszatesszük akkor megint látni fogja a Windows. De ha ismét felrakjuk a drivert és rebootolunk akkor megint no signal...


Van-e valamelyik tisztelt válaszolónak ötlete, hogy mi lehet a probléma?


Válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 15. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
próbálkozz meg másik verziójú driverrel.
2016. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam egy májusi driverrel de azzal is ugyan ez a helyzet...

A kártya működik, másik gépben működik

2016. szept. 15. 22:04
 3/4 Hominida ***** válasza:
Telepítsd a drivert, indítsd újra a rendszert. Ha most megint fekete, és a kártyáról feltételezzük, hogy nem hibás, akkor szerintem az lehet a baj, hogy a monitoron olyan frekvenciát vagy felbontást akar beállítani, amit az nem tud. Indítsd újra a rendszert csökkentett módban (boot közben F8-ok), és ha úgy sikerül, akkor állítsd át a monitor felbontását valami egyszerűre, akár 800x600-ra is, végső esetben. Ha a tippem jó, akkor újraindításkor már lesz kép, és utána beállíthatsz véglegesen is valamit. A beállításkor kapcsold be, hogy csak a monitoron lehetséges opciókat mutassa.
2016. szept. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 3-ashoz, ez lett volna a következő tippem
2016. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!