Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell inspiron 5558 laptop USB...

Dell inspiron 5558 laptop USB portja rozsdásodik. A szervzí azt mondja, hogy nem garanciális a javítás, mert beázás miatt van. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A fent említett laptop 1 éve van meg. Pár hete azt vettem észre, hogy az egyik USB port csupa rozsda és nem is működik. Mivel 3 év a garancia, gondoltam beviszem a szervizbe. A szerviben azonban miután szétszedték azt mondták, hogy ez beázás miatt van. De a laptop még messziről sem látott semmiféle folyadékot, amitől beázhatott volna. Ezt persze nem hiszik el. Így 45000Ft-os árajánlatot kaptam javítási költségnek, tekintve, hogy a laptop értéke 80-90 ezernél több nem lehet, nem szeretném én ezt az összeget kifizetni, mert nem is az én hibámból ered a probléma. A szervíz az egész alaplapot akarja cserélni, ami maga 35.000 Ft.. Csak az USB portot nem lehet cserélni a laptopokon? Vagy mit lehetne tenni?

2016. szept. 23. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez milyen szerviz? A Dell nem szokott ilyet csinálni.
2016. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elvileg a hivatalos magyar garanciás szerviz Budapesten. A garanciapapírban is az a cím van feltüntetve. (CHS-Budapest Lehel utca 12.)
2016. szept. 23. 17:15
 3/5 A kérdező kommentje:
[link] itt a kép róla
2016. szept. 23. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem használtatok savot(penész irtót) a közelében? Frissen hipózott ruhadarab nem ért hozzá, vagy egy bedugott pendrive csatlakozójához? Amúgy kilehet cserélni, de forrasztani kell, és azzal ugrik a gari. Sok szervizben cserélő droidokat alkalmaznak, akik képtelenek a legapróbb hibát is kijavítani, csak modul cserére képesek. Én írnék a Dell magyarországi képviseletének, hogy méltánytalannak ítéled a szerviz hozzáállását.
2016. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hypno ***** válasza:

Három opciót látok ebben a helyzetben.


1. Ha teljesen biztos vagy a dolgodban visszamész és kérsz egy független szakértői véleményt, hogy vizet soha nem látott és annak nyoma sincs.


Ezt macerásnak és hosszadalmasnak gondolom.


2. Keresel egy másik DELL szervízt és náluk próbálkozol.


3. Kicserélteted az USB portot.


Nem igaz, hogy csak alaplappal együtt cserélhető - elég sérülékeny port életszerűtlen is lenne ha csak alaplappal együtt lenne cserélni -, de lehet spéci, csak a DELL-hez való kivitel.

2016. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!