Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső HDD-t nem ismeri fel a...

Külső HDD-t nem ismeri fel a gép. Nincs fájlrendszer és betűjel. Formázni kell? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bevallom, abszolút nem értek a számítógépekhez, ezért kérem a segítségeteket! Vettem egy külső HDD-t (WD Elements Portable 750GB), és naivan azt hittem, hogy ezek is használatra kész állapotban vannak. A gép viszont nem ismeri fel. (Sajnos régi gépem van WinXP-vel, ezért is szerettem volna lementeni róla az adatokat.) Odáig eljutottam, hogy Sajátgép/Lemezkezelés, ahol látom is az eszközt. Az alábbi adatokat írja ki:

Kötet: (nincs betűjel), Elrendezés: Partíció, Típus: Alapvető, Fájlrendszer: (nincs), Állapot: Kifogástalan (GPT-védőpartíció). Innen hogyan tovább? Mit kell tennem, hogy használni tudjam?

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki szán rá időt, és segít nekem! :)



2016. szept. 24. 17:05
 1/4 ThodEE GoD ***** válasza:

Alapvetőleg pedig szokott lenni rajta minden de így sincs veszve semmi, formázd meg nyugodtan.


[link]

2016. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vettem 1 TB-s külső HDD-t, azonnal felismerte a laptop, USB-s egyébként. De ezen Windows7 van.
2016. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a leírást, de nem igazán tudom, hogyan kezdhetnék neki, mert jobb klikkre semmilyen lehetőséget nem ajánl fel (lásd kép).

[link]

2016. szept. 24. 17:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még, lehetséges, hogy nem kompatibilis az XP-vel? :( Az bolt honlapján úgy hirdették (és az összes többi WD terméket is), hogy kompatibilis, de a dobozán az angol leírásban csak a Win 7, 8, 10 és Vista van felsorolva. Mondjuk formázni még akkor is kellene tudni, nem?
2016. szept. 24. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!