Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált videokártya+nagy...

Integrált videokártya+nagy RAM vs. Dedikált videokártya+kis RAM?

Figyelt kérdés
Melyik fog általánosságban jobban hasítani? Azaz ha van pl. 4 giga ram memórián, s egy 1 gigás dedikált videokártyám... s egy másik konfigurációnál pedig mondjuk 8 giga ram s mellé egy integrált, shared (2.1 gigáig) videokártya... akkor elvileg melyik videokártya tud majd hatékonyabban működni? A 8 giga ramból tud "venni magának" az integrált bőven, 2 gigáig, elvileg. S így jobb lehet a dedikált 1 gigásnál? Vagy sosem lesz az igazi, mert nem dedikált? Lehet, hogy sok hülyeséget összehordtam... köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 27. 16:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát ez így nem igaz.

Az előbb írt VGA (m335) egy minimálisan erősebb a HD4000-nél, de ez kb. annyit jelent, hogy a játékokat HD-ban vagy HD-nál alacsonyabb felbontáson alacsony beállítások mellet kb. 30fps, keményebb játékoknál 15-20 körül.

CPU-ról nem sokat találtam, de ezek alapján igen gyenge.


Nem tudom mennyid van laptopra, de ezzel nemigen járnál jól. (mármint ha játszanál is rajta)

2016. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Pedig az m335 dedikált, a HD4000 pedig nem... s így is alig van köztük különbség. Hmmm, érdekes.
2016. szept. 27. 17:42
 13/14 anonim ***** válasza:
Laptopon ne akarj jatszani
2016. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagy videokártya + nagy RAM.
2016. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!