Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NEM bootol az usb pendrive...

NEM bootol az usb pendrive ről a win10 telepitő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Win 10 em van jelenleg de 32 bites és felszeretném tenni a 64 bites win10 et viszont a cd olvasom nem műkődik

Van egy 8gb os pendrive om és rufus al ráraktam a win10 iso-ját (Windows hivatalos oldalárol)

Szoval mikor bekapcsolom a gépet belelépek a bios ba és beálittom hogy,usb ről bootoljon de nem műkődik csak simán betőlt. a Windows telepitő sehol



#Windows #64bit #windows telepitő #64 bites op rendszer
2016. okt. 1. 18:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

(bios version f2 (gigabyte m61pme-s2 alaplap 2007 es)

van 3 féle boot first boot 2. és 3. mindegyiknél ugyanazz a kb 10 lehetőség van cd rom,..,usb.,usb/cdrom,.,.hard disk,..,floppy.,,.usb hdd.,,.usb fdd.,., (alapbol az első hard disk en volt a 2. a cd rom on volt és a 3. a hard disk en ) én megprobáltam ősze vissza mindegyiket minden variációban kb 50 ujrainditással de semmi vagy fekete kép vagy simán betőlt a rendszer telepitőnek nyoma sinccs

2016. okt. 1. 18:08
 2/11 Molyolo ***** válasza:
USB 2.0-ás pendrivén van a windows?
2016. okt. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4gb ossal csinald
2016. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen 2.0 miért??



2. komentelo jo minőségű sony 8gb os minek 4 gb ossal ??

2016. okt. 1. 18:20
 5/11 A kérdező kommentje:

friisitenem kellene a bios-t ??

[link]



de ahozz még egy usb kel ami nincs

most az f2 es van rajta már 5-6 éve

2016. okt. 1. 18:21
 6/11 Molyolo ***** válasza:

Mert a régebbi alaplapok nem telepítenek 3.0-ról.

Tapasztaltam saját bőrömön.

Elővettem utána a 16GB-os 2.0-ást amit NTFS-re formáztam.

És már hasított is.

De a rufusnál ezt az elején be lehet állítani.

2016. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

igen igen igen :((((( 2.0 ás és ntfs

dél ota ezt a fa szságot csinálom bazz

2016. okt. 1. 18:29
 8/11 Molyolo ***** válasza:
81%

Lehet hülye kérdés.

De benne van akkora pendrive amikor a biosban első helyre rakod?

Amikor beállítod menntéssel lépsz ki a biosból?

Nekem több tippem nincs.

2016. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jaja ja na mindegy azért kőszi
2016. okt. 1. 19:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezzel szívok Win7-tel, tettem is fel egy kérdést. Az alaplapom USB storageként felismer minden pendrájvot, boobolni viszont csak arról tud, amelyik "memory card" is. Vagyis nem minden pendrájv ugyanolyan. És nem mindegyik alaplap alkalmas windows telepítő image bootolására. A Leizhan 8 gigs pendrájv+memory stick alkalmas bármiféle windows telepítésre (még saját magam összeeszkábált Windows XP-re telepítésére is! 7-es, 8.1-est és 10-est megpróbáltam eredményesen). A Kingston Datatraveler 8 gigás viszont nem volt megfelelő, hogy a gép megpróbáljon bootolni róla.

Windows és alaplapi (és persze pendrájv) kompatibilitási listára hivatkozhatnának a gyártók de ezzel semmire se mennék: nincs módom mindent kipróbálni. A Leizhan 8 gigásat 2.5 dollárért küldettem az Aliexpressről. Mázli, hogy hajlandó bootolni róla az alaplapom vagyis nem ismerem a lelkét rendesen.

2016. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!