Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSD-Re Windows on kívül...

Az SSD-Re Windows on kívül miket szoktak rakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok most szeretnék be újítani egy komoly gépet de nem vagyok benne biztos hogy miket szokás ssd re pakolni.

Azt tudom hogy Windows ot szokták rá rakni de ezen kívül nem sokat.

Olyasmiket gondolok mint pl: driverek alap programok (word, total Commander,Vírusirtó)


Ilyen SSD-t ajánlottak sokan:


Kingston 120GB HyperX Savage SHSS37A/120G SSD meghajtó

Vagy esetleg

Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB SATA3 MZ-75E250B/EU


A gép az ilyen lenne:


Asrock B150M PRO4 alaplap


Intel Core i7-6700 BX80662I76700 processzor


Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HX421C14FB2K2/16 HyperX Fury Black memória


Gigabyte GTX1070 8GB GDDR5 GV-N1070WF2OC-8GD videokártya


Kingston 120GB HyperX Savage SHSS37A/120G SSD meghajtó


Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez


XFX TS 550W P1-550S-XXB9 tápegység


NZXT Source 340 CA-S340MB-GR fekete-piros számítógép ház


2016. okt. 2. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
SSD-re a gyakran használt (ebbe beleértve a rendszer indításakor automatikusan indulókat is) alkalmazásokat szokták felrakni. Így pl vírusirtót, böngészőt, Total Commandert, esetleg Office-t...
2016. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindent amit gyakran használsz. Gyakorlatilag mindent van értelme ami nem egyszerű adat(~film, zene, vagy kép).


Off

Nem értem mi van ma, ez már legalább a harmadik gép ahol 90 ezres proci és 140 ezres kártya mellé beraknak egy 120gb s ssd t.. Miért?? Nem elég, nyilván játszani is akarsz rajta a többi komponensből kiindulva, a legtöbb játék 20-60gb között van már, így képtelenség elférni 120gb n(jó, ha egyszerre egy játékot raksz fel - na de kinek van kedve állandóan törölgetéssel/telepítéssel/letöltéssel bszkadni??)

2016. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát a játékoknak ott van az 1tb os vinyó egyenlőre aztán ha kész a gép majd veszek bele jobb SSD-t :)

De egyenlőre ez is sokba fog kerülni

2016. okt. 2. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább miket nem:


Dokumentumok

Torrent

Média(zene, videó, kép)

120asra Max 1db 10-20 gigást játékot Tegyél.



De ezeken kívül mehet minden rá(ezek is, csak pazarlás).

És arra ügyelj, hogy kb 30% mindig legyen üres, különben csorbul a teljesítmény és az élettartam

2016. okt. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én mindent az SSD-re rakok, nem cicózok azzal, hogy ezt ide, ezt oda, és a szabad helyet sem nézem árgus szemmel. Vinyóra csak archiválok, ami napi szinten használva van, az az SSDn csücsül. Azért vettem, hogy használjam. Amúgy sem egy drága alkatrészről beszélünk (a kérdező gépéhez képest semmiképp).


Otthoni gépem SSD-je 2 éves, céges gépé 3, és az elhasználódás legcsekélyebb jelét sem mutatja egyik sem (HDsentinel szerint 80% körül áll mindkettő). Avulni viszont tudnak így is (a maiakhoz képest kimondottan drága és lassú jószágokról beszélünk). Egyikért sem hullatnék egy könnyet sem. :)

2016. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!