Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért teljesít alul a számítóg...

Miért teljesít alul a számítógépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az alábbi számítógép konfigurációról lenne szó:

Processzor: i5 6600k

videókártya: gtx 1060 g1 6gb

ram: 2x8gb ddr 2133mhz

Alaplap: Asrock b150m pro4s


Youtuben néztem különböző videókat játékokról, hogy egy ilyen konfiggal milyen beállítások mellett megy a játék. Vegyük például a GTA 5-öt, youtubes videón 90+ fps-el megy maxon, enyémen csak 60-al úgy hogy pár beállítást lentebb is kellett vennem.


nVidia videókártya driverét már feltettem a számítógépre, mit kellene most tennem?



2016. okt. 3. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Élsimítással 1080p ben ezen a konfigon egészen biztosan nem láttál 90+ fps es videót, 2xAA mellett reális az 55-60 fps(esetenként 40-45 re is leeshet), ha az advanced graphics menüben mindent kikapcsolsz.
2016. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem és a Counter Strike: Global Offensive-nak mi a baja, aminek legalább 200+ fps-el kéne száguldania, ehelyett meg 140 körüli értéket produkál. (144hz monitorom van, mielőtt jönnek a támadások, hogy az miért nem elég)
2016. okt. 3. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

nem volt megrángatva az órajel a videósnál?

Mert tuning proci alá egy ilyen fapados b150-es lapot tenni nem épp szerencsés választás, ilyen procinak z170-es lap kellett volna (a 30e +os kategóriából) meg hozzá értelem szerűen a hűtő.


Élsimítással várható az 50fps gta-ban, viszont a cs:go furcsa, mert nekem i5 4690k-val meg gtx 970nel van fix 200 fps-em, minden beállítás maxon (igaz nálam 4.6ghz-re meg van húzva a proci).


Tápegység milyen? lehet nem ad le elég áramot.

OP rendszered milyen? Ha win10, csak frissítettél vagy tisztán raktad fel? DirectX-et kézileg érdemes lehet frissíteni, illetve a Microsoft Visual C++ REdistribute 2005-2015 felrakása sosem árt.

2016. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom mert másnak volt annyi esze hogy tuningra alkalmas lapot vegyen ha már kiadja a plusz pénzt a K s procira, és emiatt fel is tudta húzni.
2016. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem feltétlen ez a lap való alá, ez csak átmeneti megoldás amíg nem gyűlik össze egy kis pénz valami normálisabbra.

Windows 7 x64 van a gépemen, az említett driverek már fent vannak.

És ez a táp van a gép alatt: FSP Raider 500W

2016. okt. 3. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát a tápegység is borzalmas, de mindegy is. Egyébként ezzel a konfigurációval nem fog 90+ fpssel menni maxon. Linkeld a videót.
2016. okt. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ehhez a processzorhoz z-és alaplap kellett volna, ott a turbó 4,4 ghz-en ketyeg. Így csak 3.5 ghz-ed van, de ezt a videókártyát így is ki kell hogy szolgálja, de még az 1070-et is.
2016. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
gta5 nél kapcsold kia vertikális szinkronizációt
2016. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!