Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység probléma! Mi lehet...

Lacesz788 kérdése:

Tápegység probléma! Mi lehet a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Adott a következő konfigom: Asus P5QL-E alaplap, 3x2 Gb ddr2 800-as rammal, HD6770 Vga, Q6600 Cpu, 1 Dvd RW meghajtó, 1 ssd, amelyet jelenleg egy Chieftec GPS400 lát el, gond nélkül.

A probléma: Volna egy nagyon jó lehetőségem egy R9 280 kártyára. Tudom feleslegesen erős a vga a rendszerbe, de kihagyhatatlan a lehetőség. Jól számolgatom, hogy a kártyacsere után már kevés lesz a táp? mekkora táp kellene a leírt rendszerhez? Néztem oldalakat ahol ilyen 600 W-okat olvastam. A bajom ezzel az, hogy 2-3 hónap múlva rendszert váltanék Socket 1151-re, amely már lényegesen kevesebbet fogyasztana így nem akarok feleslegesen nagy tápot venni. Mert ahogy kutakodtam egy átlagos i5-ös rendszerhez már lazán elég olyan 450-500W még egy közepesen erős vga-val is. Nem lenne semmilyen tuning. Válaszokat, segítséget előre is köszönöm.



2016. okt. 3. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Addig nem hasznalod a kartyat amugy 600 watt a rossz minosegu tapoknal kell
2016. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mivel a két kártyát elcserélném így ez a megoldás nem igazán tud működni. Csak jó minőségű tápra gondolok én is. Alapvetően Chieftec párti vagyok, sosem volt bajom velük.

A kinézett rendszerem egyébként: H170-es alaplap (30 ezres kategória, I5 6400, 2x4gb DDR4 2133, 1 SSD, 1 DVD RW és az R9 280 ugye)

550W-os Chieftec nagyon túlzó lenne ehhez a konfighoz? mert akkor megvenném azt előrehozva és ez ellátná a régi gépet is addig, ha elég neki annyi kakaó?!

2016. okt. 3. 15:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Hat en nem vennek chieftecet meg 6400 at se 6500 legyen
2016. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!