Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória csak a névleges...

Memória csak a névleges sebesség felével működik. XMP bios probléma?

Figyelt kérdés

A konfig:

processzor: AMD Athlon X4 845

alaplap: Gigabyte F2A88XM-D3HP

memória: Kingston 2x8 GB HyperXFury blue 1866 MHz

tápegység: FSP 500W Hydro Bronze

merevlemez: Western Digital 1TB WD10EZEX

videokártya: MSI GT710 2GB (ideiglenes)

ház: Zalman T3

A BIOS-ban rendesen 1866 MHz-nek mutatja a frekvenciát,

[link]

de tesztprogramok (Aida64, CPU-Z) csak feleennyit mutatnak.

[link]

Azt találtam a neten, hogy a BIOS-ban kell állítani az XMP beállítást (engedélyezni kell), de nekem nincs ilyen beállításom. Az alaplap kézikönyve azt írja, hogy ez a menüpont csak akkor jelenik meg, ha a memóriamodul támogatja. A gyártó honlapján (mind a Gigabyte, mind a HyperX) az van, hogy kompatibilis egymással a két alkatrész. Máshol is olvastam, hogy a memóriamodul csak feleolyan sebességgel működik, mint ahogy kellene, de mindenhol a BIOS-ban lévő XMP engedélyezés volt a megoldás- ami nekem nincs. Mit lehet tenni?



2016. okt. 3. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs ezzel. DDR-ben az effektív órajel a DRAM frekvencia kétszerese (mivel a hagyományos DRAM-tól eltérően az órajel lefutó ágán is végez beírást, nem csak felfutón).
2016. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A Kingstone honlapján ezt olvastam:

You will need to manually set the speed, timings and voltage appropriately or use one of the XMP profiles if your motherboard supports it. Some systems are not able to properly operate at the lower latency settings offered by HyperX modules. Some diagnostic programs will only read the default settings on the Serial Presence Detect (SPD) on the module. The settings that you changed manually or the XMP profile that you chose would not therefore be taken into account.

De nekem ez kínai. Szóval akkor rendesen működik a memóriamodul?

2016. okt. 3. 19:19
 3/7 CspCsj ***** válasza:
100%
A valós sebessége 933MHz, de ahogy korábban írták: ciklusonként két műveletet is végez, - ezért terjedhetett el a dupla sebesség használata. (valószínűleg egy marketinges ötlete volt)
2016. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MGéza ***** válasza:
100%
A DDR a Double Data Rate ram rövidítése, ennyi történt nem más, szóval a valós órajelének kétszerese az effektív órajele. Komolyabb program, Aida64 például mindkettőt kijelzi neked. Hogy miért, azt meg az előző hozzászólásokban írták.
2016. okt. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A dolog úgy kezdődött, hogy csináltam egy online tesztet a gépemről, ami az összes hardver-elemet minősíti. Általában jó eredményeket mutatott, kivéve a memóriát, ahol piros betűkkel, felkiáltójellel jelezte, hogy átlag alatti a teljesítménye, engedélyezzem az X.M.P. beállításokat.

(Ha valaki tesztelni szeretné a gépét, ez volt az:

[link]

Ez után azt kerestem meg, mi az a X.M.P. Extrém Memória Profil. Egy angol oldalon ezt olvastam: a felhasználó megveszi a drága memóriát, dicsekszik vele, de a BIOS nem engedélyezi az XMP-t és a memória alacsony órajellel fut, hiába nagy teljesítményű. Ez egy vicc, de megtörténik.

Ezután képeken mutatja, hogy különböző alaplapoknál hogy kell beállítani. Ez az:

[link]

Csakhogy nálam ez nem jelenik meg.

Amúgy köszönöm a válaszokat, de az a benchmark teszt nyugtalanít.

2016. okt. 4. 07:53
 6/7 CspCsj ***** válasza:
A BIOS-ban készített képen is látszik fent az Advanced Frequency Settings, az alaplap kézikönyve szerint (35.oldal) azon belül található az Extreme Memory Profile (XMP) engedélyezése.
2016. okt. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elvileg igen, csakhogy a kézikönyvben van egy megjegyzés:

"(Note): This item is present only when you install a memory module that supports this feature."

Ha jól értem, ez csak (az XMP módosítás) akkor jelenik meg, ha olyan memóriamodult használok, amelyik engedélyezi ezt. A Kingstone oldalán azt írják, hogy engedélyezve van. Mégsem látom.

2016. okt. 4. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!