Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Tápom okozhatja a gép...

Vakfolt kérdése:

A Tápom okozhatja a gép leállását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyobb hardverigényű játékoknál a gépem úgy 15 perc után leaáll, és a gép teteje a tápnál igen meleg (rajta tudom tartani a kezemet). Aida 64 el figyeltem a hőmérsékleteket és a procim 50-60C, a videókártyám 85-90C terhelés mellett ( a gép állt már le 84C fokon is).

A Konfiguráció: AMD FX 6300 egy cooler master Hyper Evo 212 hűtővel, HD 6870 1GB, és 8 GB ram, a Táp egy Akyga AK-B1 600 darab. Köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 8. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

ugyanez a hiba volt nekem fél éve és 2 dolgot csináltam:

ujra pasztáztam a procit és vettem egy ujj tápot

azért mert a proci hűtő sokat fogyasztot mert maxon ment mert nem tudta lehűteni a procit ezért a táp nem birta

2016. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MGéza ***** válasza:
Mennyid van tápra? Érezhetően az a baj, még azok is akik vásároltak ebből a csodából, azok is sűrűn panaszkodnak melegedésre, iszonyúan gyagyi darab... De a vga melegedése is kicsit túlzó házad mi van?
2016. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A kérdésedre a válasz igen okozhatja.És a saját gondolatom ,ha veszel legközelebb márkás tápot vegyél.Pár márka:chieftec,Delta,FSP )Egy márkás táp tudja azt a teljesítményt ami rá van írva vagyis a 400,450 watt elég.)Nem a kérdéshez tartozik,de a vga elég meleg én megpróbálnám nyitott házzal üzemeltetni,esetleg + ventit rátenni.
2016. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp új táp vásárlása szükséges. A minimum az XFX TS 430.
2016. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Tudom, hogy tápon spórolni nem érdemes, ez ingyen volt. Gondoltam arra is, hogy az is gond lehet, hogy a tápom ventillátora előtt magasodik a procihűtő, és ezért melegszik annyira. A házban semmi plusz venti nincs és a táp felül helyezkedik el, az oldala nyitott. A proci tisztítva pasztázva, de a videókártyát nem mertem szétszedni még. Ami biztos Táp csere lesz. Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 8. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!