Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Operációs rendszerrel telepíte...

Operációs rendszerrel telepített laptop vásárlása esetén adják hozzá a rendszer telepítő lemezét, kódját?

Figyelt kérdés
Mi történik, ha valamiért újra szeretném telepíteni? Kapok hozzá telepítő lemezt, meg kódot? A kiszemelt gépen Windows 10 Home van, de én z Ultimate-et szeretem. Sok különbség van?
2016. okt. 12. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer kódja általában a BIOS-ba kerül rögzítésre, nagyon ritka eset, hogy matricát ragasztanak rá manapság. A rendszer telepítését és visszaállítását ált. egy ún. Recovery particióról tudod megoldani, ez alapértelmezésben rejtett. Persze csinálhatsz egy Win10 home USB-s telepítőt, ez esetben nem fog kulcsot kérni, BIOS-ból olvassa be.


Dióhéjban így működik.

2016. okt. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

...Azt elfelejtettem, hogy azért addig ne gyaluld le a Recoveryt, amíg meg nem győződtél róla, hogy tényleg működik a kulcs olvasás... :)


Ha nem, akkor ezzel a progival ki tudod olvasni a kulcsot a BIOS-ból


[link]

2016. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már jó ideje nem adnak telepítő lemezt, nincs is rá szükség. Ahogy előttem mondták, recovery-ből vissza tudod állítani. Én mondjuk annyiból nem tartom ezt jó megoldásnak, hogy a legtöbb gyártó teleszemeteli a rendszert fölösleges programokkal, amiket minden recovery után le kell törölni.

Amúgy Home és Ultimate közötti különbségek otthoni használat esetén nem jönnek elő. Céges környezetben előjöhetnek.

2016. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy Windows 10 Ultimate nincs. Pro, Home meg Enterprise van, illetve Education. Amúgy is, mit használnák te az "Ultimate" extra szolgáltatásaiból? Egyébként a kérdésre is válaszolva, nem adnak semmit, a licenc kulcs az alaplaphoz kötődik, tetszés szerint újratelepíthető a Microsoft oldaláról letölthető ISO vagy USB-s telepítő segítségével.
2016. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nekem nem lenne szempont, hogy telepített legyen, de csak így adják. Utolsó: én magam kérdeztem meg, hogy mi a különbség a 2 verzió között... Mindig is az Ultimate-et használtam, minden Windows-ból (a 95-ösből nem :D), mert mindig azt használom, ami a legtöbbet tudja... Ha valamiért le kell formáznom és egy mélyformázóval teszem, akkor is aktivált lesz az új Win 10 az alaplapi kód miatt? Mert a kód nem a vincseszteren van. Ugye?
2016. okt. 13. 00:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a HDD-n van, hanem a BIOS-ban. Akkor is működik, ha másikat teszel bele. De persze előtte ki kell próbálni, és az sem egy hátrány, ha a mellékelt programmal előtte megnézed a kulcsod és felírod valahova. Eltűnni biztos nem fog, csak alaplap cserével.
2016. okt. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm!
2016. okt. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!