Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemezről hogy lehet...

Egy merevlemezről hogy lehet megállapítani, hogy nincs semmi baja? (Bad sector, sérült fájlrendszer. Stb)?

Figyelt kérdés

Eddig egy Nas szerverbe volt használva, aminek tönkrement a be/ki kapcsoló gombja, és a tápkábel kihúzásával lehetett csak kikapcsolni. Informatikus barátom mondta, hogy ez nem egészséges a hdd-nek.


Most átraknám a gépbe, de hogy tudom leellenőrizni, hogy lett-e bármilyen baja? Ha fizikailag sérült volna (belekarcol) akkor gondolom látszana.


De mi van ha a fájlrendszer sérült? Újraformázom fat32/ntfs-re, és olyan mint új korában? És, ha Bad sectoros akkor mehet a kukába? Mert semmilyen adatvesztést nem akarok. Hogy lehet megbizonyosodni az állapotáról, vannak erre diagnosztikai programok?


2016. okt. 14. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak, pl a Hard Disk Sentinel. Ha nem 100%-os állapotot dob rá, akkor szerintem kezdj backupolni :D
2016. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha újraformázom, akkor már onnantól kezdve nem lesz semmi baja (ha fizikailag nincsen)??
2016. okt. 14. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Kirántani áramból nem egészséges, mert az olvasófej kint marad a lemez felett, nem áll be null helyzetbe, néha 1 millió ilyet is kibír, néha már 1 után tönkremegy. A másik ha épp adatot ír, akkor szektor hibákat is okozhat. Egészségesnek nem mondanám.


HD Sentinel jó progi. Fizikailag hogy akarod megnézni? Nem ajánlott szétszedned otthon, belerepül 3 porszem aztán lesheted következő nyitáskor mi az a kupac egyiptomi hieroglifa.


HIbás szektor mérettől függően változik. Általában szoktak hagyni be nem állított szektorokat is a merevlemezen, ha bad sector elvisz egyet-egyet, akkor az üresjáratúból pótolja. Nyilván ennek is van egy mértéke, ha 1 terásból 100 giga le van gyalulva, azt nem rakod helyre a fel nem használtakkal.


A legjobb egyébként az, ha rendes formázást tolsz rá (nem gyors), de ezzel el fog szüttyögni pár órán át. Nekem pl több mint 9 óra volt az előző 1 terásom, szóval hosszú menet.

2016. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felesleges formázni, amikor ott a check disk program. Rendszergazdai parancssorba írd be (windows gomb + X):

chkdsk #: /f /r

A kettős-kereszt helyére azt a meghajtó jelét írd, amelyiket szeretnéd megjavítani. Ha a c:-ét akkor a legközelebbi újraindítás után hagyd végig futni a programot.

2016. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hominida ***** válasza:

NEHOGY FUTTASD a Chkdsk-t!

Ha hibás szektort talál, akkor az automatikus javítás során belerombolhat az ép tartalomba is.


A kérdésedből nem derül ki, hogy meg akarod-e tartani a lemez mostani tartalmát. Ha nem, akkor formázd egy NEM gyorformázással, az végignullázza a lemez összes szektorát, és akkor kiderül, hogy van-e közöttük fizikailag sérült, vagy amelyeknél a mágneses szinkronjelek már meggyengültek. Valóban sokáig eltart, de erre nem lesz újra szükség egy ideig. Szerintem ha a hibás részek összesen elérik a lemez 1 ezrelékét, akkor már dobd ki.


Én egyébként azt csinálom, hogy az új winchestert rákötöm a gépemre, belső lemezegységként, bebootolok egy régi DOS-os floppyról, amelyen rajta van a SpeedSys 4.75 nevű tesztprogram, végiggyötörtetem vele az egész winchestert, szintén órák alatt, aztán abból minden kiderül. :-)

2016. okt. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A check disk, egy abszolút megbízható program, akkor szokott futni, ha ezt a feliratot látod:

„Az egyik lemezen ellenőrizni kell a konzisztenciát"

Miért is ne futtathatná a kérdező, ha utána mindenki formáztatni akarja vele a hdd-ét? Mellesleg megmondja, mennyi bad sector található a lemezen.

[link]

2016. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!