Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 2,91 Gb használható...

Broaktor2 kérdése:

Miért csak 2,91 Gb használható a 8 Gb-ból?

Figyelt kérdés

2*4Gb van a gépben. A rendszer látja hogy 8Gb látható, de zárójelben az írja hogy csak (2,91Gb használható).

Idő közben egyszer csak el tűnt 4Gb. Akkor egyesével és modulonként átnéztem a ramokat. Az egyik az 1-es modulban nem megy. De a másodikban igen. Úgy hogy felcseréltem, most ismét van 8Gb de még mindig csak 2,91Gb használható.



#dgfbhdf
2016. okt. 17. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány bites az operációs rendszered?
2016. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BM-Striker ***** válasza:
Alaplap típusa? Operációs rendszer?
2016. okt. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:
Valószínű, hogy 1gb-t a rendszer köt le szőröstül-bőröstül, 4gb meg szerintem az integráltnak van lefoglalva, úgy lehet beállítva a BIOS.
2016. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32 bites rendszeren kívül jelenthet még részben hibás memória modult - foglalatot is, vagy csak a biosod igényli, hogy memory remap-et futtass benne (ha tudsz ilyet benne indítani, akkor kellhet neki).
2016. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

windows 7 64 bit.

Az alaplap egy laptopban van.

2016. okt. 17. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.


start - futtatás - "msconfig" - rendszerindítás - speciális beállítások - maximális memória: (be van állítva a max?)

2016. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!