Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Radeon RX 480 8gb vagy GTX...

Radeon RX 480 8gb vagy GTX 1060 6gb? Melyiket érdemes venni?

Figyelt kérdés

A gtx 1060 a mostani, és régebbi játékokban jobban teljesít a tesztek alapján a Radeonos társánál. Viszont a DX12-es játékoknál mindig az RX 480 nyer. Gondolom a jövőben egyre több lesz a DX12-es játék. Ilyen kategóriájú kártyát meg nem 1 évre vennék. Mit gondoltok, előrukkolhat valamivel az Nvidia DX12 terén? Várható javulás?

Összeségében melyik kártya mellett döntenétek? Melyik gyártótól? Mondjuk ha a gtx-ből a 100000 feletti MSI-t, Asus ajánlanátok akkor az felejtős. Annyit nem adnék kártyáért. 80 körül már meglehet neves gyártótól az RX 480.


Vélemény?:)



2016. okt. 21. 11:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A 480t javaslom a dx12/vulkan miatt. Két legjobb hûtés amd-hez a Sapphire Nitro és az XFX. Asust lehetõleg kerüld, én szinte csak panaszt hallok róla...
2016. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A giga a legigénytelenebb gyártó az összes közül, azért róluk hallasz mert emiatt az ő kártyájuk a legolcsóbb mindig - illetve, van nekik is minőségi kártyájuk, de az már semmivel sem népszerűbb mint bármelyik másik gyártóé. XFX meg ahogy írták, Sapphire mellett a legjobb AMD gyártó - egyébként nem csak a hűtésben térnek el, a legolcsóbb giga kártyáknál rendszerint hozzá sem nyúlnak a kártyákhoz, rádobnak egy custom hűtést aztán viszlát, ilyet rajtuk kívül ha nem tévedek senki nem csinál.
2016. okt. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 bandi908890 válasza:
Én Asus GTX1060 6GB GDDR5 STRIX-GTX1060-O6G-GAMING videokártyát néztem ki magamnak! EGyik haver is leírta tapasztalatait, hogy ezt a kártyát egyik barátja használja és 100% kihasználtságnál is 60C alatt marad a kártya a másik haverjának az olcsóbb gigabyte van neki 60-70C fok között van a kártya teljesítményben sincs nagyon nagy eltérés! Doom alatt jobb a Rx kártya ez tény dx12nél azt olvastam, hallottam hogy több FPS számot fog tudni produkálni a 480, de vajon mennyivel többet? Számottevően többet vagy elenyészően keveset? D:
2016. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Egyébként ahogy egyre több tesztet nézek, azt látom, hogy nem feltétlen jobb a Radeon dx12 melett. Legalábbis nem számottevő az előnye, néhány játékot leszámítva. Van, hogy a Geforce nyer. Nehéz döntés...

Lehet most csak vga nélkül veszem meg a konfigot és kivárok még pár hetet. Hátha az árak is mérséklődnének...

2016. okt. 22. 14:21
 15/16 anonim ***** válasza:
Jajj istenem. Találtál két(?) bencharmarkot amiben nem az amd jött ki győztesen, és akkor egyből az amd lesz rossz dx12 alatt? Ahol jobban megy nv kártya dx12 ben mint az amd, ott kivétel nélkül a szar programozás van a háttérben(~tomb raider, quantum break, és itt vége is a listának).
2016. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a két kártya hozzávetőlegesen ugyanolyan értékes, így tökmindegy melyiket választod, annyira rosszul nem járhatsz.
2016. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!