Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagyás után nem indul a...

Lefagyás után nem indul a windows. Mi mehetett tönkre?

Figyelt kérdés

Pár napja lefagyott a pc-m és le kellett állítani. Azóta nem inudl a windows. Ha normál indítással próbálkoztam akkor a windows logo megjelenésekor újraindult a gép újból és újból, a windows startup repair pedig megakadt mindig, mikor a "windows is loading files" sáv végigért (utána órákig is vártam egyszer, de semmi...). Gondoltam, hogy a 2db 4gigás RAM közül az egyik lehet a ludas, mert egyszer már volt vele baj (de akkor valami debugger megoldotta), ezért külön-külön elindítottam vele a pc-t. Az egyiket használva nem volt változás, a másikkal viszont a startup repair sikeresen elindult, de nem tudta megoldani a hibát és továbbra sem indul a windows. Mi lehet a probléma? Valakivel történt már ilyen? (A gépházban fizikai sérülést nem látok sehol.)

processzor: amd fx6100


2016. nov. 11. 21:24
 1/5 anonim válasza:
Így hirtelen bármi lehet. Winchesterre tippelek nézd meg a kábeleket nem-e mozdult ki belőle.
2016. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
..de nincs kizárva, hogy megadta magát
2016. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Műszaki informatikus tanulóként, és a gyakszin szerzett tapasztalatok alapján valószinű hogy maga a rendszer halt meg, nekem volt hasonló, az újratelepítés megoldotta. Ha nem oldja meg akkor gyanús hogy a Winchester kimúlt. De ezt így innen nem egyszerű megállapítani.
2016. nov. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A RAM-ok nagyon makacs dolgok, főleg az egyes alaplapoknál, így a javaslatom a következő:

Vedd ki a RAM-okat, hajts félbe egy A4-es fénymásoló lapot, majd a RAM-ot rakd bele a félbe hajtott A4-es lapba. Óvatosan húzd végig a lap között, úgy, hogy oldalról a lapot hozzányomod, a RAM érintkezési felületéhez. Majd így húzd végig 2-3x, hogy odaszorítod a lapot. Ezt tedd meg az összes RAM-oddal, majd rakd őket vissza. Ha így sem indulna, esetleg próbálj variálni a RAM-ok sorrendjén, vagy egyesével belerakni őket, és hogy úgy elindul-e a Windows.

2016. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
HDD szektoros szerintem
2016. nov. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!