Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI Z170A GAMING PRO CARBON...

MSI Z170A GAMING PRO CARBON vagy ASUS Z170-A melyik volna jobb vétel?

Figyelt kérdés
i5 6600K alá lenne majd legalább 3000 mhz modulokkal hogy ha szükség szerű lehessen húzni. Mert állítólag alaplapokban Asus a meg bízható még, mennyire igaz ez manapság??Mert nekem is Asus van és stabil is de vajon MSI-nél is elmondható ez?? Mert az is érdekes hogy Asus-nál már a 2133(O.C.) -nak írja míg az MSI-nél 2600(OC) így 2133/2400 MHz alapból kezeli ami megint csak pozitív dolog a MSI-nél. Valamiért most nagyon MSI-hez hajlok. Szerintetek melyik volna a jobb vétel??????Meg hallgatok bármi javaslatot!!

2016. nov. 13. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Asrock Z170 Extreme 4.


A non-K procikat is húzhatod benne (pl. i5-6500 vagy i7-6700, ezáltal sokkal olcsóbban jössz ki). Persze nem árt hozzá 3000es ram is. Egy Scythe Fuma hűtő pedig tökéletes tuninghoz.


Egyébként 2133 felett mindegyik lapban OC-nak számít skylake procikkal.

2016. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ASRock Z170 Extreme4

Asus Z170-A

Gigabyte Z170X-UD3


Az MSI sajnos csak marketingszarokat gyárt a highend részlegben, ezért OC-ra nem versenyképes.

2016. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem köszi a segítséget. Látom sokat ezeket az Asrock alaplapokat de nekem régről sok negatívumon van róluk, nem egy volt ami tönkrement így nem merek már olyat venni lehet manapság már jókat gyártanak de 40-ért soknak tartom hogy rizikózzak velük!A ram-al nem lesz gond mert vagy 3000/3200-st akarok venni.

Hát szerintem akkor ASUS Z170-A lesz a befutó nem mintha Gigabyte-al bajom lenne mert bátyámnak vagy már 6-7 évee teszi a dolgát húzzatva szval.

Meg hát ez a baj hogy MSI-ről én is csak ilyeneket hall ok róluk mert az tény hogy videókártyákban kva jók de más téren nagyon kezdetleges fázisba vannak még.

Na de azért kösz a tippet hasznos volt,tetszik az a hűtő amit írtál mert gondolkoztam még vízhűtésben is azaz ezt néztem ki /DEEPCOOL Maelstrom 240T/ de lehet mégis csak maradok a léghűtésnél.

2016. nov. 14. 03:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem Asus lapjaim szartak be, volt egy amelyik gari után 3 nappal. Akkor sz@r az Asus is?


Az Asrock-ra is 3 év garancia van. A BCLK tuning pedig egyértelmű nyertessé teszi ezt a lapot ebben az ársávban. Ugyanoda tudod húzni a sima procit is, mint egy K-s példányt, csak nem a szorzó, hanem az órajel állításával.

2016. nov. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!