Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap probléma?

Ebihal25 kérdése:

Alaplap probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Adott egy GIGABYTE GA-G41M-Combo alaplap jelenleg 2×2 gb ddr3 rammal.Windows összeomlott elvittem haverhoz aki szokta csinálni de be se kapcsolt csak szaggatottan sípolt , kivette az egyik ram modult és úgy elindult.Feltette a windowst de a ram problémára nem tud megoldást.Mind a 2 ram slot és modul jó de ha mindkettő be van rakva akkor nem indul a gép , csak 1 ram modullal hajlandó müködni.Valakinek van valami használható ötlete?
2016. nov. 18. 21:57
 1/9 Dongaben ***** válasza:
Az olvasható a lapról, hogy nagyon érzékeny a RAM hibákra. Ha van rá mód, akkor kérnék a havertól egymáshoz tesztelt 2 RAM-ot, és azzal kipróbálnám...
2016. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dongaben ***** válasza:
Illetve...érdemes volna külön-külön megnézni a 2 RAM-ot egy tesztprogrammal, hátha kiugrik valami eltérés.
2016. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs neki , de ami a gépben van az egyforma ram , és már jó ideje müködött gond nélkül.Ami nekem furcsa hogy semmi nem tünik hibásnak de dualban nem hajlandó indulni , bármelyik modult rakja bármelyik slotba indul , mind a kettővel nem.
2016. nov. 18. 22:34
 4/9 Dongaben ***** válasza:
Nos: Írnak olyat, hogy a BIOS-ban 1,8-ról 1,9V-ra emelték a RAM feszültséget, és működött. Bár...még mindig lehet alaplap hiba is.
2016. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még 1 kérdésem volna ami nekem nem világos.Azt írják az alaplap 8 gb ramot kezel max , ez 2×4 lehet csak vagy 1×8 is jó?Akkor nem használom dualban és kap 1×8 gb ramot.
2016. nov. 18. 22:57
 6/9 Dongaben ***** válasza:
Lehet 1x8 Gb. persze. De, ha eddig működött, akkor vagy az egyik RAM-al van gond, vagy az alaplapi vezérlővel.
2016. nov. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem a régi gépem annyiszor volt már szét szedve, hogy már-már csak a szentlélek tartja össze. Valamit hebrákoltam rajta és csak sípolt (ha rákeresel, akkor megtalálod a sípolásoknak a jelentésüket)... addig mozgattam a ramokat, hogy bekapcsolt és azóta nem nyúlok hozzá. Lehet ez lesz a gond nálad is vagy nem tudom.
2016. nov. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vagy megveszem ezt és nem szenvedek tovább :)

[link]


Nekem amúgy is csak e8400-as procim van :)

2016. nov. 18. 23:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó drágán akarsz vásárolni...:D

Alaplapnak h110m 15k - celerong3900 -10k.

25k és kb ugyanolyan erős, mint a linkelted, csak tudod majd tovább bővíteni + új, nem 9 éves.

Csak az a baj, ehhez kellene egy ddr4 ram is...

2016. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!