Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A játék optimalizálatlan,...

A játék optimalizálatlan, vagy a gépem gyenge hozzá? Fejlesztenem kéne? Ha igen, mit? (Planet Coaster)

Figyelt kérdés

Ezer éve várok erre a játékra. A bejelentésétől készültem megvenni, csütörtökön kijött, ki is csengettem rá a 12 ezret. (Majdnem) minden szép és jó, a játék lényegében jobb, mint vártam...


DE: a gépem nem hajlandó FHD-n 30FPS-nél többet produkálni sokszor. Amíg pici a park, és alig van benne valami, nincs vele nagyobb gond, elfut High-on (még csak nem is Ultrán, pedig azért elvárnám valamennyire a gépemtől, hogy képes legyen erre...) 50-60 közti FPS-sel. De ha már elkezd értelmesebb méreteket ölteni a park, az egész egyszerűen annyira akad, és droppol az FPS 20-25 körülre, vagy alá, hogy elveszi a kedvem az egésztől...

HWMonitor/MSI Afterburner szerint átlagosan 95-100%-on pörgeti a procit is és a VGA-t is. Emellé 6GB RAM-ot megzabál a 8-ból.


Több oldalon olvastam, hogy a játék nagyon processzorigényes, de nem gondoltam, hogy ennyire leizzasztja a procimat (és az egész gépet).

Szeretnék azért maréknyinál nagyobb parkokat építeni, részletgazdagon, anélkül hogy 20 FPS-sel szenvedjek, és lehetőleg nem Low-on. Egy-két "feleslegesebb" grafikai beállítást ígyis levettem Mediumra vagy Low-ra, de mégis... Baromira zavar, hogy egy 2 éves, 320 ezres gép ennyit ér most...


A gépem:

ASUS H97-PLUS

i5-4690 (+CM Hyper 212 EVO)

ASUS R9 290X DirectCU II OC 4GB

8GB 1600MHz DDR3 RAM (Corsair Vengeance)

Samsung 840 EVO 250GB SSD

1TB WD Black

FSP Raider 650


(Ui.: bocsi a hosszú kérdésért, de kiakaszt ez az egész.)


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. nov. 20. 04:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

videokártyád már gyenge a mostani játékokhoz

ASUS R9 290X DirectCU II OC 4GB


GTX 1070 igy megy alpha 60-70FPS

Intel i5 4690K

Corsair A50 CPU Cooler

MSI GTX 1070 Armour OC

8GB Corsair Vengeance 2400Mhz RAM

Asus Z97 Pro Gamer Motherboard

Corsair RM 550 PSU

2x Crucial 240GB SSD's

AOC G2460PG 1080p/144hz/G-Sync Monitor

https://www.youtube.com/watch?v=FViEyCOJv1A

2016. nov. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MGéza ***** válasza:

[link]

Ennek alapján azt mondanám, hogy a játéknak vannak kissé túlzott optimális igényei, habár ideális prociknál nem tudom hogy kerül egy kalapba egy i7 megy egy Fx, de úgy néz ki, hogy az egyébként elég erŐs géped fogy el. Hőmérsékleteket nézted? Nincs a proci 60C fölött vagy ilyesmi? Ha ez rendben van akkor első körben szedd le az elérhető hibajavításokat a játékhoz, ha sem megy normálisan akkor szerintem bővítsd a ramot, procinak elégnek kell lennie.

2016. nov. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A hőfokok rendben vannak, az agyonhajtott géphez képest még alacsonyabbak is, mint más játékok alatt. Máskor a VGA is pl. 85-89°C, most 75°C fölé nem ment. Proci hőfok is rendben volt.


A GTX 1070-re való fejlesztésen már gondolkodtam, de olyan számottevő különbség nincs a kártyámhoz képest, hogy hirtelen megérje 140 ezret költenem rá. (2 éve az én kártyám is 125k volt, nehogy már használhatatlan legyen...)

2016. nov. 20. 05:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként patchet még nem láttam hozzá. Nyilván a Steam eleve automatikusan leszedné. Reménykedem is, hogy kidobnak valami hibajavítást.
2016. nov. 20. 05:27
 5/7 MGéza ***** válasza:
Dragevval ne nagyon foglalkozz, segíteni akar de ritkán találja el mit kéne csinálni. Vram kihasználtsága mennyi? Én a rendszermemória elfogyására tippelek, az ajánlott konfig alapján, erre utal az is hogy akkor lassul be, amikor már nagy a játéktér.
2016. nov. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gép oké, hacsak nem óriási felbontáson próbálsz játszani. Inkább a játék lehet nagyon "igényes". Szerintem nézz szét fórumokon, hogy másoknak hogy megy, mit mond a fejlesztő, és milyen frissítések várhatók.
2016. nov. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a dolgoknak.


GTX 1080-nak is meggyűlik a baja a játékkal High/Ultra mellett. Nem képes 60FPS-t tartani hasonló körülmények közt.


Bár ez fakadhat a játék enyhe optimalizálatlanságából is, meg eleve gépigényes a rengeteg részlet miatt, amit le kell renderelnie.


Köszönöm a válaszokat.

2016. nov. 23. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!