Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkrement a laptopom? Ki-be...

Tönkrement a laptopom? Ki-be kapcsolgat?

Figyelt kérdés

Le akartam tölteni az office 365-öt a laptopomra, de nem volt elég hely rajta. Gondoltam formázom, ezerszer csináltam már, mindig működött.

Most amikor elindítottam a formázást, rá kb 20 percre kiírta, hogy sikertelen. Rányomtam, hogy lépjen vissza a rendszerbe akkor. Más lehetőség nem volt..

Újraindult, az Acer felirat megjelent majd elsötétült a kép. Majd újraindult és megint ezt így. A BIOS-ba be tudok lépni.

9 hónapja vehettem a laptopot és még 3 hónap gari van rajta.

A gond, hogy nem akarom bevinni szervizbe, mert a karácsonyra elutazom, és elengedhetetlen lenne a az office..

Ha újratelepítem mi lesz? Win10 rendszerrel vettem. Nem lesz eredeti a Windows többé? (USB-ről telepíteném, ami nincs aktiválva)

A laptop dobozában van egy matrica, rajta windows jellel és egy kulccsal. Ez window key lenne? Működne? Nem vagyok biztos, hogy win key, mert van rajta egy Onedrive felirat és az hogy 2 év 100gb ingyen. Lehet ez egy onedrive kulcs win-re, vagy ez egy win kulcs onedrive előfizetéssel?

Kicsit hosszúra sikeredett, de remélem tudtok segíteni.

Előre is köszi :)



2016. nov. 20. 13:48
1 2
 1/17 Dongaben ***** válasza:
Csökkentett módban (F8-at) nyomogatva sem jön be?
2016. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem :/ semmi
2016. nov. 20. 14:00
 3/17 anonim ***** válasza:

lehet hardveres hiba ... HDD elszállt,vagy alaplap hiba lehet .... de lehet kábel hiba is ...

vidd vissza a boltba gariztatni

2016. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Megpróbáljam újratelepíteni? Végülis nem veszítek semmit..
2016. nov. 20. 14:08
 5/17 Dongaben ***** válasza:
Formázás? A "C" meghajtón? Érdekes... De, ha a BIOS bejön, akkor rendszerhiba. Elméletileg van egy rendszerindító partíció a HDD-n. Egy "helyreállítást" kellene előbb kipróbálni telepítés helyett.
2016. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha egyszer már volt rajta aktivált Windows10, akkor azt valamilyen módon hálózaton át érzékelik és elfogadja. Nekem is ez volt (bolti Enterprise aktiválva volt, a telepített Win10 Home nem, de elfogadta). De hogy 9 hónapos laptop ilyet tegyen??? Van egy három és féléves Lenovom, most sincs semmi baja, szerelő még nem is látta.
2016. nov. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha nem megy az Offive365, telepíts majd rá LibreOfficet. Ingyenes, ugyanazt tudja.
2016. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi. Egy 32gb-s laptop/notebook féle. A leírásban is az volt, hogy laptop/notebook. Tehát ilyen mix féle :D

Egyébként ez csak egy olcsóbb féle, csak irodai munkára használgatom amikor nem éppen otthon vagyok és nem jutok az azsztali gépem közelébe.

Nekem az office ideális. Van előfizetésem, student vagyok.

2016. nov. 20. 14:24
 9/17 A kérdező kommentje:

Egyébként egy Acer Aspire ES 11-ről van szó.

Eredeti win 10 home 64 bit volt rajta. Most ugyanezt telepítem és reménykedek, hogy elfogadja az aktiváló kulcsot.

2016. nov. 20. 14:26
 10/17 Dongaben ***** válasza:
Mindegy... Ha nincs rendszer, akkor egy Win10 telepítő kell. Indításkor a "helyreállítás". Ha ez nem megy, akkor újra kell telepíteni sajnos.
2016. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!