Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1151-es alaplapba, belemgy-e...

1151-es alaplapba, belemgy-e az Nvidia Geforce videokártya?

Figyelt kérdés

Kiválasztottam alaplapokat, és mik tetszettek, megfelelő tulajdonságúak voltak mindegyiken 2 PCI-Express foglalat van, magyarul 2 kártyának van helye, de nem írja az árukereső, hogy Multi VGA-s e... Én Gigabyte GTX családból szeretnék bele kártyát rakni, azt elfogadja-e vagy Radeon vagy mi a francot fogad el, csatolok néhány kártyát, mit kiválasztottam: [link]



Válaszokat előre is köszi :)



2016. nov. 20. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Akkor most javaslom, hogy bővítsd a tudásod a PCI-E sín fogalmával, és máris rájössz a válaszra.
2016. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mi, de ezt a részét nem értem neki, sosem volt olyan alaplapom, mire 2 VGA-t köthetek rá... És annyi lenne még a kérdésem, hogy AMD Crossfire-be lehet Nvidia geforce-t rakni?
2016. nov. 20. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Crosfire= multi VGA AMD kártyákhoz

SLI= multi VGA Nvidia kártyákhoz


Mindkét esetben érvényes, hogy csak akkor fog működni, hogyha az alaplapon kívül a kártyák is támogatják az adott hidat.

2016. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Így nem értem, ennyire nem vagyok informatikában benne... :)

Miket kiválasztottam alaplapokat, azok befogadnák pl az Nvidia geforce GTX-emet?


Illetve rágódok még az LGA1150-es foglalaton, abba viszont csak CrossFire támogatásosokat választottam ki, de maradok az Intel prociknál... Jobb döntés lenne az 1150 mint az 1151, ha hosszútávra tervezek, hogy a jövőben kiérkezett átékokat jól vigye? Illetve akkor az Nvidia Geforce GTX-et elfogadja???


Köszönöm az eddigi válaszokat is :)

2016. nov. 20. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor röviden, világosan.


1151 (Skylake), 1150 (Haswell) és millió Inteles társa egy foglalat, amibe csak bizonyos processzorok mennek be. 1151-be nem fog belemenni az i5 4690K, csak a Skylake processzorok.


A foglalat nem függ össze a kártya típusával.


Minden alaplapba bele lehet rakni AMD Radeon és Nvidia GT/GTX kártyákat is. A Crossfire (AMD) illetve SLI (Nvidia) támogatás akkor jön szóba ha két kártyás rendszeren gondolkodsz.


Szóval:

-van egy alaplapod, 1151-es foglalattal

-benne csak 1151-es processzor fog működni/belemenni

-az alaplapon van 2 slot vidikarira, tegyükfel Crossfire támogatással.


Ebben az esetben tehetsz be 2 AMD Crossfiret támogató kártyát, vagy 1 GTX-et. Ha viszont 2 GTX kell, akkor SLI támogatás kell neked. Viszont SLI-t támogató lapba csak 2 GTX mehet, míg az AMD kártyákat nem fogod tudni híddal összekötni.

2016. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán miből akarsz te 2 kártyát beletenni?


Egy az, hogy ahhoz 2db PCI-E 3.0 X16 csatlakozó kell.


Másik meg az, hogy olyan CPU aminek van elég PCI-E lane-je...

2016. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az alaplapodnak egyedül a procidat illetve a ramokat kell támogatnia ha pl ddr4 -es lapod van akkor ddr4 memóriát veszel bele. Ezen kivül minden alaplap támogat minden fajta videó kártyát .
2016. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Azt tudom, hogy 1151-be csak 1151 megy bele, illetve ugyan ez az 1150-be... Csak azt a Crosfire-t nem értettem, de így már tudom ezt is :)

Illetve a RAM-okat is vágom... :)

A procikkal azt akartam kifejezni, hogy szerintetek milyen foglalatot válasszák? Az 1150 ugye egy picivel olcsóbb, illetve nem kéne RAM-t cserélnek, mivel jelenleg is 16Gb HyperX van a gépben, az 1151 ugye drágább, de gyorsabbnak néztem, ugye 12nm-es, még a RAM magasabb Hz-n megy, mit én néztem alaplapot 2133 Mhz-s...

Megéri az 1151 nagyobb teljesítménye hosszú távon (olyan 5 évig tervezem, hogy nem fejlesztem) kb az 1150-re egy 10k-t kéne ráfizetnem, az 1151-re még 20-25 ezret...


Válaszokat köszönöm! :)

2016. nov. 20. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Az nem dob annyit.


Tehát most van egy DDR3-as konfigod feltehetően LGA1150-es lappal.


Akkor a legokosabb amit tehetsz, hogy amit a B150+i5 6xxx-re költesz azt inkább egy használt i5 4xxx vagy i7 4xxx-re költöd.


CFX/SLI-t meg felejtsd el, mondtam, hogy olyan lap kell amin 2db PCI-E X16-os csatlakozó van, de a CPU is kell, mert ha nincs elég PCI-E lane akkor fújhatod az egészet a rákba.


Meg egyébként is max akkor éri meg SLI/CFX ha 4K-ban tolod mondjuk egy GTX Titan XP is kevés, így egy második kártyával tudod csak növelni a teljesítményt...

2016. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
ahogy játékok alatt a ddr2 -ről a ddr3 -ra váltás nem hozott semmi nagy teljesítmény javulást úgy a ddr4 sem hozott .
2016. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!