Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyám pci e (6 pin)...

A videókártyám pci e (6 pin) csatlakozója lehet a hibás?

Figyelt kérdés
A videókártya; sapphire r9 280 dualx, aminek 2 db 6 pines táp csatlakozója van. Amikor minden össze van dugva nem ad képet csak pörög mindkét venti maxon, velük együtt a proci hűtőé is, habár normál esetben ezek max 2 másodperc múlva visszaállnak a normális fordulatszámra és indul a rendszer. Elküldtem pár hete garis bevizsgálásra ahonnan visszaküldték a vidkártyát, mondván minden kimenete ad képet és bírja a 100 % os terhelést is, vagyis kifogástalan és hozzátették , hogy gyanús a tápegység, ami nem ad áramot a kártyának... Én ezt akkor el is fogadtam, majd nemrégiben megnézettem a tápegységet egy közeli boltban ahol pc szerviz van és ott azt mondták hibátlanul működik a tápegység, adnak áramot is a pci e 6 pin csatlakozók is. A ram a memória tesztelők szerint hibátlan, ezek után az alaplap maradt csak, hát vettem egyet, csakhogy ugyan azt csinálja, mint az előző lapnál. Nagyon gyanús nekem a videókártya, mert kipróbáltam molex ről pci e 6 pinre alakítóval is (ami alapból a vidkártya mellé volt csomagolva) és úgy is ugyanazt csinálja a videókártya. Van egy olyan jelenség is, hogy ha csak a bal oldali 6 pines csatlakozóba adok a tápból akkor ugyan azt csinálja mint amikor mind kettőbe be van dugva, deviszont! ha csak a jobb oldaliba van bedugva akkor meg se nyikkan. Ebből nekem az esik le hogy a jobb oldali pci e 6 pines csatija a vidkártyának nem működik. A jövőhéten beviszem pc szervízbe diagnosztikára, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy itt a leírtak alapján mire gyanakszotok. Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 27. 16:41
 1/2 MGéza ***** válasza:
Pont csak a lényeg maradt le: milyen tápról van szó?
2016. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Chieftec smart 600 watt, pont az ilyen r9 280 as kaliberű kártyákhoz való, működött is vele a kártya kifogástalanul 1 éven keresztül.
2016. nov. 27. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!