Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mechanikus billentyűzet...

Mechanikus billentyűzet rezonancia?

Figyelt kérdés
Első mechanikus billentyűzetem, ma vettem észre, hogy minden billentyű leütésnél berezonál a fémlap, amin a gombok fekszenek, és elég fémes hangot ad, ami nagyon zavaró. Ezt hogyan lehet eltüntetni, vagy legalább csökkenteni?

2016. dec. 3. 19:36
1 2
 1/12 Panda Péter ***** válasza:

milyen bill ez? lehet nincs rendesen összeszerelve amin segíthet ha meghúzod a csavarjait, bár bolt függő, lehet már akkor rámondják hogy buktad a garit, ha a csavar fején látszik hogy meghúzták őket (=azt hiszik, szétszedted). vagy csak az anyaghasználat ilyen szar.


a problémát ugyan valószínűleg nem oldja meg, de a lenyomás hangját csökkentheti, ha veszel egy szett O-gyűrűt, ebayről párszáz forint egy szett.

2016. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
MOTOSPEED Inflictor CK104 a neve, külföldről rendeltem. Lehet amiatt van, hogy fém az előlep, mert nagyon sok billentyűzetnél olvastam ugyan ezt a problémát, még nevesebbeknél is (Steelseries, Cm Storm, Zowie, Corsair, stb..) mellesleg az O-ringeket már vagy 2-3 hete megrendeltem Ebayról, szóval azok majd jönnek.
2016. dec. 3. 20:08
 3/12 Dongaben ***** válasza:
Kb. sehogy. Ezért "Mechanikus". Biztosan megint én vagyok a hülye, de nem vennék ilyet, csak azért, mert divat. Elnézést az őszinteségért!
2016. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mármint a mechanikus billekre gondolsz, vagy magára a billre?
2016. dec. 3. 20:10
 5/12 Dongaben ***** válasza:
Általában a "Mechanikus billentyűzetre". Valaki megmondja, miért jobb, mint a hagyományos? Komolyan nem értem...:)
2016. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nézz róla videókat, sokat nagyobb az élettartamuk, jobb érzés a gombokat lenyomni, stb..
2016. dec. 3. 20:15
 7/12 Panda Péter ***** válasza:

jah, ha kínából jött, akkor nem kell félni a gariztatástól (nincs rá), nyugodtan kapd szét a cuccot, nézd meg hogy van összerakva, próbáld meghúzni a csavarokat.


amúgy szerintem nem hülyeség a mecha bill, nekem nemrég van, és határozottan jobb rajta gépelni, valamint ugye a megbízhatósága is jobb mint a membránosnak. abban viszont egyetértek, hogy a hype túl nagy körülötte, főleg mostanság, ezért nagyobb a felára a membránoshoz képest, mint ami indokolt lenne.

2016. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Panda Péter ***** válasza:

+a gombok lenyomása egyenletes

+lenyomási erősség nem változik ahogy öregszik a cucc (jellemzően, normális switcheknél persze)

+élettartama hosszabb

2016. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dongaben ***** válasza:
Abszolút nem rosszindulatból írtam, mert tényleg nincs tapasztalatom ez ügyben. Csak ár/érték szempontból kicsit el vannak szállva, szerintem.
2016. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Panda Péter ***** válasza:
nem csak szerinted, és nem is kicsit. én mondjuk elég jó áron jutottam hozzá a sajátomhoz.
2016. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!