Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Reális, hogy 19 ezerért...

Reális, hogy 19 ezerért akarnak DC jack csatlakozót cserélni a laptopomban és kitakarítani?

Figyelt kérdés
Tehát eltört a dc csatlakozója a laptopomnak (amibe dugjuk a töltőt az a rész), elvittem szervízbe, és ott azt mondják ennyi az ár. Szerintetek ez reális? Neten láttam alkatrészt 6000-ért, ebayen pedig már 2000-t, azonban a beszerelésé és forrasztásos részéhez (ha jól tudom ez is kell), ahhoz nem értek. Ebben az árban benne van már az, hogy kitakarítják a laptopot. Ez szerintetek megéri, elfogadható vagy teljes rablás? Sajnos semmi érzékem nincs a forrasztáshoz, a laptopon meg nem mernék ezzel próbálkozni :D
2016. dec. 12. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Én majdnem(*) az összes számítástechnikai kiskert aljas rablónak gondolom. Aljas, mert a hozzá nem értőket lehúzzák, rabló, mert még azoktól is irreális árat kérnek, akiket másképp nem tudnak átverni. (*)Tisztelet a kivételnek.

Na de részleteiben: a munkatárs rezsióradíját tekintsük 5eft/órának (átlag), az előkészítés, a forrasztás művelete, a takarítás és az összerakás bele kell férjen 1 órába. Az alkatrész nem lehet több 2 rugónál, de gyanítom, a CHS-be vagy valamelyik nagykerbe olcsóbb is. Hát ezen felül nem tudom, hogy mi képez még árat a végösszegben.

2016. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy darabig foglalkoztam ezzel. A laptop szerelés, egy két típustól eltekintve méteres szopás.
2016. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen elég macerás. Ennek ellenére 19 ezret elkérni ezért rablás. Dolgoztam szervízben, tisztában vagyok vele kit hogyan lehet "átba**ni".
2016. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly hasonló gondom volt, akkor valami 8e-t kértek (mindennel együtt). Ha a tisztításért többet kérnek, mint 2e akkor biztos nem kérném. 10 perces meló, főleg ha úgyis szét kell szedni a laptopot a szereléshez.
2016. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Piacgazdaságban élünk, nem csak a nyersanyagot kell megfizetni, hanem magát a szolgáltatást is.

Igen, ebayen marha olcsón be lehet szerezni szinte bármit, de egy rendes, legálisan működő szerviz nem ebayről fog ki tudja, mennyire megbízható minőségű termékeket rendelni, több hetes átfutással. Valószínű, hogy ebayen számlát sem adnak róla, ami egy vállalkozás számára nem járható út.

Emellett az árban meg kell fizetni azt, hogy nekik van hozzá megfelelő céleszközük (bár egy páka nem valami nagy összeg, de komolyabb eszközt igénylő munkák esetén ezzel is kalkulálni kell).

Ami pedig a legfőbb összetevő: meg kell fizetned a munkát és a szakértelmet. Ők sem bolondok, nem fognak ingyen dolgozni. Te pedig pont ezt fizeted meg: azt, hogy ők értenek ahhoz, amihez te nem, és szakszerűen megcsinálják azt, amit te nem tudnál.

Senki nem kötelez rá, hogy velük cseréltesd ki. Megrendelheted ebayről a cserealkatrészt, kitanulhatod mesteri szinten a forrasztást (meg az egyéb szükséges elektronikai ismereteket), és elvégezheted te magad is.

Vagy megkérhetsz rá valakit, hogy "okosba" csinálja meg.

A kérdés csak az, hogy mi éri meg jobban? Féláron rábízni a cserét a haverodra, aki semmi garanciát nem vállal rá? Vagy beleölni több tucat, vagy akár több száz órát, hogy megtanulj szakszerűen szerelni? Vagy egyszer a zsebedbe nyúlni, és kipengetni 19 rugót? Ez csak rajtad múlik.


#1, #3: Hosszasan el lehetne filozofálni arról, hogy mi mennyitől "rablás". Bár ideje lenne már legyőzni ezt a feudális berögződést, hogy csak magának az anyagnak tulajdonítunk értéket, az elvégzett munkának nem. Ilyen meggondolással a hentesboltban is csak lopnak azzal, hogy a felvágott 10 dekájáért elkérnek 300 forintot, hiszen ha te magad neveled fel a disznót, majd vágod le és dolgozod fel, akkor ennek a töredéke jön ki árra. A könyvelő is csak lop, hiszen mi az, hogy pár papír kitöltéséért pénzt kér el? Sorolhatnám még. Fel kéne már nőni ebből a primitív, demagóg gondolkodásmódból. Egy gazdaságban a szolgáltatás is pénzbe kerül (amit ti rablásnak neveztek), hiszen ahogy mondtam, a munkát és a tudást meg kell fizetni. Nem hiszem, hogy ti hasonló helyzetben ingyen dolgoznátok, ugyanúgy "rabolnátok", hogy a munkátokért cserébe meg tudjatok élni.

2016. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem azzal van baj, hogy pénzt kérnek a munkájukért, csupán az arányosság miatt tettem fel a kérdést, hogy mennyire éri meg egy ilyen javítást igénybe venni normál keretek között. Az ideák és az elvonatkoztatás világából néha érdemes a valóságra figyelni, hiszen nem kell ezeket a szervízeket azok tökéletes képmásukbak tekinteni... persze semmi sem rablás, mert én adom át a pénzt, itt a kérdés, hogy tisztességes profitra tesz szert a szervíz vagy nem. Ne istenítsük már őket, attól hogy a laptopokhoz jobban értenek...
2016. dec. 13. 10:43
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

"csak magának az anyagnak tulajdonítunk értéket, az elvégzett munkának nem"


"a munkatárs rezsióradíját tekintsük 5eft/órának (átlag), az előkészítés, a forrasztás művelete, a takarítás és az összerakás bele kell férjen 1 órába"


Csak a kérdező megrendeléséről van szó, azaz ERRŐL a munkáról. Ezzel kezdtem. A munkadíj Budapesten ennyi, átlagban. Az egész innentől kezdve objektív. De még mindig hiányzik 11 ezer forint valahonnan. Tehát pakolhatom a mérlegre a számokat, hogy kijöjjön a 19eft a végére. Ott tartunk, hogy 11eft a "munkadíj" és 8eft az "alkatrész", tehát a munkadíj minimum duplán, az alkatrész minimum négyszeresen van számolva.

Azért azt feltételezem, hogy nem fog ipari mennyiségű ónt felhasználni a művelethez és nem vásárol mindjárt 3 pákát is. Persze van áram és üzemanyagköltség, de ha csak nem kerüli meg kétszer a Balatont, akkor kijön 500 Forintból. De mindezt fedezi a rezsióradíj, a legelején ki lett kalkulálva és elsőként bele lett számolva.

Megemlítem, hogy a dolgozó fizetése is, ami ebből kb nettó 800 forint lehet, vagy annyi se, tehát a vevő mellett a dolgozót sem becsülik meg, de ez egy másik mese.

2016. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!