Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudok egy géppel egyszerr...

Hogy tudok egy géppel egyszerre két hálózathoz kapcsolódni?

Figyelt kérdés

a hálózat: WIFI-n keresztül, ezen van internet is.


b hálózat: kábellel, ezen nincs internet.

Ha mindkettő egyszerre aktív, akkor a gép nem jut ki az internetre, minden más működik. Ha a kábeleset letiltom, lesz internetem.

Mit állítsak be, hogy jól működjön?


2016. dec. 13. 19:45
 1/2 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Csak tippként :


A két hálózatnak más IP cím tartományba kell esnie, ami a következőt jelenti :


Ha a wifi a 192.168.1.xxx ip cím tartományból kapja az IP címet, akkor a kábeles hálózati kártya nem kaphatja ugyanebből a tartományból az IP címet, annak másik IP cím tartományból kell IP címet kapnia (pl. 192.168.2.xxx).


Ezt úgy tudod elérni, ha fix IP-t rendelsz az eszközökhöz (mind a wifihez, mind a hálókártyához), vagy a DHCP-ket úgy állítod be, hogy a megfelelő tartományból osszák ki az IP címeket (ha mindkét hálózaton van DHCP).


Sok sikert,

üdv.

2016. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Így van beállítva, de közben rájöttem a megoldásra. A kábeles hálózatot fix IP-re állítottam és nem adtam meg alapértelmezett átjárót. Tökéletesen működik :)


Azért köszönöm a választ!!

2016. dec. 14. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!