Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges, hogy a Win 10...

Lehetséges, hogy a Win 10 boot-ideje 10-15 másodperc?

Figyelt kérdés

Mióta az SSD-k megjelentek, hallgatom, hogy egyes felhasználóknak a különböző Windowsoknál a bootidő akár 10 mp-re csökkent!

Nekem mióta SSD-m van természetesen jóval gyorsabban áll fel a rendszer, de ez olyan 25-30 másodpercet jelent, ami a HDD-hez képest - aminél ez akár 3 percig is eltartott - jelentős gyorsulás, de nem 10 mp!

Ezek az értékeket nem a bekapcsolástól, hanem a kurzor megjelenésétől mértem, de úgy tudom ezt így szokták.

Még annyit, hogy mióta kivettem a HDD-t és csak SSD-k vannak a gépben, ez lefaragott jó 10 mp-t, így már közelít a 10-15 másodperchez, de ebben nincs benne a a driverek, a steam, az origin, stb.



2016. dec. 25. 07:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges persze. Még ennél kevesebb is.

De nem csak az SSD a meghatározó ebben a kérdésben, hanem a processzor is. Sőt !

2016. dec. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a bilit egy olyan felhasználó válasza borította ki nálam, aki azt állította, hogy neki HHD-vel (!!!) 14 másodperc. Csökkentett módban vagy hogy?
2016. dec. 25. 07:48
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt értem,de nálam a 25-30 mp egy i5-6500, 16GB DDR4, Kingston HyperX 3K 240GB, SAMSUNG F1 1TB 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ mellett volt. (Tudom, nem egy csúcs gép, de azért nem is utolsó.)

A HDD eltávolítása gyorsította fel úgy 15-17 másodpercre. (Ha a Steam tökölését nem számolom, mert mire az is bejelentkezik, megvan a 25 másodperc így is (kurzortól számítva!). Maga az Asztal megjelenése az valóban 9 másodperc, de hol vannak még akkor a driverek?

2016. dec. 25. 07:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy az tök normális.

Az sem mindegy hogy egy agyonhasznált windowsról beszélünk, vagy egy frissről.

Két tökéletesen egyforma konfig sem biztos hogy azonos boot időt produkál.

2016. dec. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Friss windows egy korrekt hdd ről sem bootol tovább 40-50 másodpercnél, ssd nél a 25-30 másodperc teljesen reális.

A processzor nem annyira fontos, nem kell sokat számolni indulásnál, a hdd\ssd sebessége, a betöltendő adatok mennyisége(~ezer éves oprendszer ami hírből sem ismeri a karbantartás fogalmát), és a hardverek száma határozza meg elsősorban hogy meddig tart(pl szerverek ezért indulnak iszonyatosan lassan, ha teszem azt használ 8 processzort(8 fizikai processzort, nem magokról beszélek) akkor még a postig sem jut el 30-35 másodperc alatt).


Btw akkor végzett a bootolással amikor már használható a gép - ha pl enged matatni a merevlemezen -, az ilyeneket, hogy steam\skype\akármi nincs értelme beleszámolni, nem ide tartozik.

2016. dec. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A processzor nem annyira fontos, nem kell sokat számolni indulásnál ?

Ezt azért még gondolt át ! :)

2016. dec. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Friss windows egy korrekt hdd ről sem bootol tovább 40-50 másodpercnél, ssd nél a 25-30 másodperc teljesen reális. "


Ezzel maximálisan egyetértek, mint írtam fentebb, nálam is ennyi.

A 10 másodperces SSD, illetve HDD esetén a 14 másodperces bootolást vontam kétségbe. Főleg ez utóbbit.

2016. dec. 25. 09:52
 8/14 anonim ***** válasza:

#6

Mit is pontosan? A merevlemezről a memóriába kell töltenie az adatokat, és elvégez egy rakás ellenőrzést(félreértés ne essék, ez nem tart sokáig egy alsó kategóriás cpu n sem), leegyszerűsítve ennyi történik a bootnál. Ez háttértár és memória igényes elsősorban, a cpu huszadrangú.


#7

A 10\14 másodperc vagy nem igaz, vagy annyira le lett csupaszítva az oprendszer(és a hardver) amennyire csak lehet(de akkor meg nem igazán hírértékű a dolog, 25-30 éve pár másodperc volt a boot, nyilván nem azért mert az akkori hardver jobb lett volna). A legtöbben mérés nélkül mondják be ezeket a számokat, valószínűleg csak erről van szó(vagy azt hiszi hogy ha látja a kurzort akkor már betöltött - habár ez akkor is kevés, itt pl egy friss oprendszer m.2 ssd ről 6.5-7s alatt bootol(m.2 piszkosul gyors, 2,5-3x gyorsabb mint egy sata ssd).

https://www.youtube.com/watch?v=4zklM6T_l2E

2016. dec. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Meg attól is függ (kicsit), hogy mennyi program, szolgáltatás indul a Windows-al.
2016. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha teli rakod minden szarral és vírussal ne csodálkozz hogy fel perc :) nekem uv400 Pentium 3550m friss win 10 9mp alatt asztalon vagyok és nem kell vele várnom indul már azonnal driverek stb stb
2016. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!