Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az ASrock megbízható alaplap...

Az ASrock megbízható alaplap gyártó?

Figyelt kérdés

Eddig mindig ASUS alaplapjaim voltak, de most talán jobb vétel lenne egy ASrock lap. Annyit tudok, hogy az ASrock az ASUS-ból vált ki, ezért úgy gondolom, hogy az is (akárcsak az ASUS) megbízható.


A válaszokat előre is köszönöm!


2016. dec. 27. 11:45
 1/7 anonim válasza:

Kinek mi! Van, akinek ismerőseim közül 5 éve ketyeg egy Asus, halt már meg nála ASrock, Gigabyte, MSI... Ebből kifolyólag Asus párti! Van akinek 6-7 éve ketyeg egy Gigabyte... Szerintem nem szétbarmolt, normális, rendezett, használat mellett, jól hűtött házban bármelyik gyártó alaplapja megfelelő szolgálatot fog tenni, de persze mindenki azt mondja, hogy Asus-al nevet és minőséget veszel, van aki ASrock-al... Annyi a lényeg ne piszkáld hetente, havonta, nem kell azt pucolgatni 2 naponta!


De kiemelném, hogy ez csak az ÉN véleményem, lehet, hogy Jóskapista naponta szétkapja a gépet mert meglátott rajta egy porszemet! :)

Jó lesz bármelyiket választod, de ha vásárolsz is márkától függetlenül, gyártói garanciával!

Pl.: [link]


Üdv!

2016. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Asrock is egy nagy gyártó. Szerintem csak egyéni preferencia kérdése. Én pl Gigabyte párti vagyok.
2016. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden gyártó csinál jó és rossz szériát is, mindegyiknek voltak bakijai.
2016. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem pl. csak Asrock lapjaim voltak/vannak, egy már elmúlt 10 éves anyósom gépében csücsül és jó egészségnek örvend.
2016. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Asrock B85M PRO4 volt....


Kereken majdnem 1 éve (2015 dec31-2016 jan1) kapott zárlatot....


Először a RAM foglalatok adták meg magukat, majd a végére már a 4-ből csak 2 vagy 1 működött. Többnyire alvó módból nem tudott sohasem visszatérni....


Aztán szilveszter napján délután minden előzmény nélkül lecsapta az áramot. Nem csak a benti kis elosztót... Hanem az egész lakásban elment az áram. Cseréltem elosztót, kábelt a tápegységnek, ment még vele vagy 8 órát megint lecsapta......


Végól eljututtunk odáig hogy bekapcsoltam, pörgött 10mp-ig lepittyegte a hibakódot és leállt. És ezt ismételgette.


Annál az egy típusnál (8B85M PRO4) gyakori hiba volt hogy elszálltak a RAM modulok..... Gariba bevittem, ahol megnézték és komplett csere lett a vége. Jól jártam vele. Én annó 14-ért vettem a lapot amikor kicserélték az ára pedig 19 volt. Eladtam 16-ért, mindenki jól járt vele.


Részemről soha többet asrock alaplap, mert bár nagyon jó volt, amint látható nem bírta a strapát


Chieftec CTG 550-es táppal (akkoriban a fórumokon és itt is mindenki azt ajánlotta), és Zalman Z3 házzal aminek jó a hűtése, nem kellett volna ennek megtörténnie....


Gigabyte HD3-as alaplapom van most, és ami érezhető változás, az a kevesebb csati, a kisebb méret, de cserébe nem tudom hogyan de sokkal gyorsabban bootol a gépem....


Szóval részemről felejtős az Asrock, maradok Gigabyte vagy még ASUS párti....

2016. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem gyárt rossz lapokat. Nem ők az elsők, de ár/érték arányban nagyon jók.


Az élettartam sok mindentől függ.

Nálam 4 év után hülyült meg, szóval elmondhatom, hogy addig bírta.

Persze az idő alatt túlélt több áramszünetet, és még egy tápelszállást is.

2016. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyártónak vannak hibás lapjai. E miatt nem kellene lehúzni egyiket sem. Valakinél elszáll egy asus ott egy msi, amott egy asrock. Amúgy meg manapság az asrock kifejezetten jó lapokat gyárt. Régebben sem voltak rosszak, a néhány hibás szérián kívül ami minden gyártónál befigyelt\figyel.
2016. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!