Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy zavarhatnám a szomszéd...

Hogy zavarhatnám a szomszéd wifi jelét?

Figyelt kérdés

Annyi sok és erős wifi van hogy a 3 antennás routeremről is lekapcsolgat a notebookom stb..

[link]


Enyém a barna és zöld az alattunk lakó szomszédé... Mit lehetne ilyenkor tenni? Én a routerhez 3 méterre ülök és kénytelen vagyok kábelt használni mert ahogy a képen látható a szomszéd wifije túlnyomja az enyémet is és szabad channel nincs is már, 20 wifi jel, és 13 channel van csak..


2017. jan. 2. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha a wifit zavarod mivel lesz neked jobb ??
2017. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt vágod, hogy ha sikerül is zavarnod a szomszéd jelét, akkor neked lakáson belül még rosszabb lesz a saját zavarásodtól?

Egyébként meg állj át 5ghz-re, vagy vegyél egy normális routert a tplink helyett.

2017. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fogadok, valami gagyi 5000 forintos routered van. Vegyél egy normálisat.
2017. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Asus van, inkább ráfizettem. Szomszéd wifije pedig az analyzer szerint olyan márka amit sosem hallottam és más típust nem is gyártottak mert bezártak... :)
2017. jan. 2. 15:59
 5/11 A kérdező kommentje:

5GHz ez jó lenne szerintetek?


[link]

2017. jan. 2. 16:25
 6/11 Derwer ***** válasza:

30-40db jel nagyon erős, azt nem tudod "túlordítani" .

Erdemes átrakni magadat olyan frekire, ahol kisebb a másik routerek jelerőssége. Az 5ghz lenne persze a legjobb.


Amúgy milyen routered van?

Beszélhetsz is a szomszéddal, hogy vegye lejjebb a jelerősséget...

2017. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Idétlen szomszédasszony ami a jelszavat sem tudja a routerbe.

Asus RT-N18U

2017. jan. 3. 02:00
 8/11 Derwer ***** válasza:

Ez végülis nem egy rossz router, mégha N-es is mindössze. (Ma már AC az aktuális verzió, de igazi AC-s router drága és persze az N-es kliensek számára. Minimális előnyt jelent. )


Csatorna kiosztás lenne az érdekes, át kellene menni olyanra ami kevésbé terhelt. Vagy leginkább a korábban említett 5ghz.


Ui: ugye a kliensek is minimum N-esek?

2017. jan. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen N-es, és sajna igen:

[link]

2017. jan. 4. 22:45
 10/11 Derwer ***** válasza:

Ha jól gondolom, a piros ASUS a tied.

Na most ott nincs komolyabb zavar. A lila és a cián kék amik kicsit zavarhatnak.


VISZONT ami lehet: 13as csatornán vagy rajta, amit korántsem minden eszköz támogat. (hivatalosan EUban, asszem nem engedélyezett) Rakd át magad a lilával egy frekire, és bár ott jelentős lehet a zavar, de lehet jobb lesz, ha épp az eszközöd nem támogatja amúgy azt a 13as csatornát.


Ha ez sem segít, akkor viszont egyszerűen túlterhelt az éter, nem tudsz mást tenni, mint

A) Többiek vegyenek vissza a jelerősségből.

B) van WIFI blokkoló tapéta. (inkább csak elmélet szintjén említem)

C) Válts 5ghz-re.

2017. jan. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!