Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megjött a Kaby Lake - érdemes...

Megjött a Kaby Lake - érdemes picit várni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Épp gépvásárlás előtt állok, kb egy hét múlva tervezem, fizetéskor. Már el volt döntve, hogy B150 alapokon Skylake i3-6100 lesz, 16GB DDR4 rammal. Csakhogy most olvastam, hogy megjött az új Kaby Lake. Igazából az olvasottak alapján nem hoz eget rengető előrelépést az új architektúra, legalábbis nekem úgy tűnik. Az a pár extra amit kínál, pl natív USB 3.1, nekem felesleges, illetve egy picit magasabb órajel. Szerintetek ennek tükrében érdemes megvárni az új procikat, lapokat, vagy megteszi a Skylake? Nem játékra kell, leszögezném, hanem fotókidolgozás, illetve hétköznapi feladatok.



2017. jan. 3. 22:53
1 2
 1/13 Donald J. Trump ***** válasza:
Lesz 2 magos, 4 szálas Pentium - arra érdemes lehet várni, de az majd csak a frissítéssel jön tavasszal/nyáron.
2017. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát annyit biztosan nem várok... igazából mivel nem játékra építem, így bizonytalan vagyok. Más esetben ez volna a legrosszabb idő új gépet venni, de annyira kevés a változás, hogy csak keresem az indokot, hogy miért várjak... és nem találok.
2017. jan. 3. 23:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Előreláthatólag a kaby cuccok lesznek drágábbak, és a sky hw-k ára pedig marad, szóval nem hiszem hogy lenne értelme várni. Viszont ha nem játékre kell, akkor akár egy szimpla skylake pentium is jó, vagy használtan egy haswell i3
2017. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az intel árait inkább a zen fogja befolyásolni nem a kaby lake.
2017. jan. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lesz számottevő csökkenés, mert az Intelnek már van válasza a Ryzenre ( Kaby, 2 magos i7 )


Én is erre játszottam novemberig a Skylake-el, de most elnézve semennyit nem csökkentek az árak.

2017. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel önmagával nem versenyzik az intel.
2017. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nemma ***** válasza:

Valamelyik fórumon olvastam, idézem (legalábbis angolról lefordítva )


"Aki most vásárol Intel CPU-t, az elmeroggyant"


Hacsak nem sürgős, várj még 1 hónapot a Ryzenre, mert ugyanazon teljesítményért (elvileg) olcsóbb lesz.

2017. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én végül Kaby Lake mellett döntöttem és megrendeltem. Holnap megyek érte. Az AMD-t lehúztam a listáról már, a rossz Linux támogatottság miatt. Eleve nem is játszott a tervben. Ha az APU nem használható, nincs rá szükségem. A drivereik irtózatosak, Isten óvjon tőle! :D


Találtam egy ütős alaplapot (MSI B250 PC MATE) olcsón, bele pedig egy Core i3-7100 megy.

Gondoltam ha már lúd, legyen kövér, nem 2 évre veszem.

Megjegyzem, ha Windowsom lenne, AMD is szóba kerülhetne , ha jó. De azt a hajót már 4 éve elhagytam és vissza se nézek.

2017. jan. 10. 21:40
 9/13 anonim ***** válasza:
azt a core i3-at lehet hogy egy pentium utol fogja érni egy 20assal olcsóbban
2017. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Milyen pentiumra gondolsz?
2017. jan. 11. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!