Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 8 GB rammal hajland...

Miért csak 8 GB rammal hajlandó elindulni?

Figyelt kérdés
Most raktam össze egy konfigot MSI H170, I7 6700K illetve egy 16 GB-os DDR4es Ram kit-tel (igen GPU nélkül, arra még nem telik..:D ) viszont sehogy sem hajlandó elindulni mind a kettő modullal külön külön működik mindkettő az összes foglalatban de együtt egyszerűen nem kap jelet a monitor hiába teszem az ajánlott foglalatba vagy bármelyik másikba.

2017. jan. 4. 19:54
 1/4 A kérdező kommentje:
(HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz CL15 KIT)
2017. jan. 4. 19:57
 2/4 anonim ***** válasza:
hogy raktad, egymás mellé, vagy az azonos színű foglalatba?
2017. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez általában a processzor foglalatra vall.

Nézd meg, hogy nem görbült el valamelyik tű. Nekem is ez volt a gond anno.

Ha 1-2 tű el van hajolva, szimplán csak hajlítsd vissza őket egy másik tűvel. De ne törd el mert akkor a lapnak annyi.

Ha nincs elgörbülve egyik sem, akkor csak tedd vissza a procit és nézd meg hátha jó.

2017. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A lapon jelezve van hogy melyik két foglalatot használjam először, természetesen ebbe próbáltam legelőször utána szinte a létező összes kombinációban, a probléma továbbra is megmaradt.

Végignéztem az összes tűt a foglalaton mindegyik tökéletesen áll hiányzót sem láttam, illetve szennyeződés sincs se a foglalaton se a processzoron.

Ha mindkét RAM-mal indítom el akkor a lapon lévő hibajelzők közül világít a DRAM illetve néha az előbbi elalszik és helyette a CPU error led-je felvillan.

2017. jan. 5. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!