Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az ebay oldalról? Nagyjából harmad áron egy termék olyan valakitől akinek eddig 108 üzlete volt ami 100% pozitív.

Figyelt kérdés
[link]
2017. jan. 20. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez hogy lehet, de köszi a linket :D

Azthiszem egyet le is nyúlok. Ha átvágnak, akkor meg ott a paypal ami visszaadja a pénzt.

2017. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szinte az összes pozitív értékelés arról szól hogy ő milyen jó VEVŐ. Eladóként már csak 28 értékelése van, de legalább azok is pozitívak, ugyanakkor ezekből 27 termék értéke 1 penny volt, egy sima műanyag zacskóért (ilyen üzleten nehéz bukni).

A 108 pozitív értékeléshez képest csak 1 darab eladása volt aminél értéke is volt a tárgynak.

2017. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én vásároltam már hasonlót kb. 1 éve. Itt téma volt akkor is az is. Végül kaptam ajánlottan egy boritékot, benne egy összegyürt papirt. Amikor panaszt tettem akkor visszaadták a pénzt, igy nem vesztettem semmit.


Szívesen első, még gondolkozom, lehet én is rendelek egyet. Esetleg kettőt, a fiamnak is.


Aztán akár itt is megbeszélhetjük, wincsesztert kaptunk e vagy papírgombolyagot...

2017. jan. 20. 12:37
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy ez csak valami wincseszter tok? Nézem a szöveget de nem látok erre utalást.
2017. jan. 20. 12:38
 5/18 anonim ***** válasza:

Jó dolog-e vagy nem, a képen egy termékfotó található. Ez lehet jó is, hogy bemutatja mit árul, és lehet rossz is hogy letölt bárhonnan egy termékfotót miközben nincs mögötte termék.


A kép ugyanaz mint itt:

[link]

vagy itt, és tényleg csak ennyi:

[link]


átlag 30 ezerhez képest 5 ezerért bőven nem harmadár, hanem hatoda. Én még azt a kérdést is felteszem magamban, hogy ez a felhasználó nem tűnik kereskedőnek, de van 13 darabja belőle, ami érdekes dolog.

Azt írja hogy 3 eladása volt az elmúlt 24 órában. Én megvárnám amíg ezek rendelői megkapják és írnak véleményt.

2017. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sajnos addigra már biztos elfogy. Mert szerintem lesznek akik - pont a garancia miatt- kipróbálják. Ahogy az első mondta s ahogy én is gondolkozom rajta.

A hatodárhoz annyit szülnék hozzá, hogy ami 30 000 Ft, az nem 120 hanem 250 gigás ami 30 000-be kerül. Amásodik fotó ráadásul 500 gigást ábrázol ami még drágább lenne.

A 120 gigás azonban 17-18000 Ft ennek a 5500 kb a harmada.

Azzal, hogy a gyári fotót tölti le az a gondom, hogy ugyanugy letölthet a netről egy nem gyári sajátnak látszó fotót is, fotóval még nem bizonyitja a termék létét. Én is adtam már el bontatlan terméket, bontatlanul is hirdettem s igy nem is mellékelhettem róla másik termékről szóló gyári fotót.

de még arra is volt példa hogy fotó és minden egyéb paraméter alapján, csak a gyártót és tipust jelöltem meg a hirdetésben, s a vásárló miután utánanézet a termék paramétereinek, a kérdéses tipust kereste megvételre.

szóval ezek nem jelentenek valódi biztositékot ha megvannak.


ráadásul ezzel kapcsolatban is volt egy fura esetem amit szintén itt tárgyaltam ki.

az említett bontatlan terméket hirdettem, s felhivott egy ember s két kérdést ismételgetet:

-bontatlan e a termék

- működik e


én tájékoztattam arról, hogy bontatlan, de nem tudom működik e, ahhoz fel kell bontanom, s ki kell próbálnom. megtegyem?

erre azt válaszolta:

- ne.

majd ujból megkérdezte:

- de működik?

ujra elmondtam neki ugyanezt.

végül ingerülten megrendelte s közölte, hogy de ha átverem, megkeres.

erre válaszul viszont megtagadtam a kiszolgálást, mert amit tett az már többszörös büncselekmény és jobbnak láttam, ha bünözővel nem üzletelek, s itt kérdezgettelek benneteket, lehet e abból problémám ha megtagadok egy kiszolgálást.

2017. jan. 20. 13:20
 7/18 A kérdező kommentje:

az egyik középső bekezdést elirtam:


de még arra is volt példa hogy fotó és minden egyéb paraméter NÉLKÜL, csak a gyártót és tipust jelöltem meg a hirdetésben, s a vásárló miután utánanézet a termék paramétereinek, a kérdéses tipust kereste megvételre.

szóval ezek nem jelentenek valódi biztositékot ha megvannak.

2017. jan. 20. 13:22
 8/18 anonim ***** válasza:
Eléggé sanszos, hogy ha kapsz is valamit, akkor az hamisítvány lesz. Viszont ott van a buyer protection, szóval akár meg is lehet próbálni. Mindenesetre gyanúsan olcsó.
2017. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azt nem tudod ha mind a tízet megveszem akkor is érvényes a garancia?:))

Vagy akkor ráfoghatják hogy nem életszerű...

2017. jan. 20. 13:43
 10/18 anonim ***** válasza:
#9 Héé, hagyj nekem is :P
2017. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!