Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD vásárlási furcsaság. Mi a...

HDD vásárlási furcsaság. Mi a logika?

Figyelt kérdés

A lényeg.. Itt sokan írják milyen gépet vettek etc..

Minenkinél 1 TB WD hdd -t olvasok mint uj gép hddje.. Én a nasba vettem most hddt és ezért volt fura a WD.


A neten rákeresve emlékeztem, hogy a WD 1 TB hdd-t datacenteres statistzikák alapján középmezőnyösek szinte mindegyik.

Ugyanezen statisztikák szerint a 3 TB ből van a toshibának egy modellje amit itton lehet kapni (így vettem az enyémet a nasba), több mint 10x kisebb meghibásodási rátával. Tehát 10x jobb.


Az eltérés 16 vs 24e ft, tehát 8e ft ról beszélünk.

160e ft os gépnél itt 5% felárért van egy merevlemezünk ami 3x akkora, és 10x megbízhatóbb. A merevlemez megbíthatósága fontos, mert ha tönkremegy elszáll minden, tudom hogy nem mindenki szeret mentegetni, elég erős nyűg faktor.


Akkor a kérdésem. Mi az a gondolatmenet ami miatt mégis a gyengébb minőséget veszik ??


2017. jan. 21. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Pénz.
2017. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a pénzt értem, de nem értem mégse..

Ha arra van pénz hogy egy űrgépet vegyenek gémelni, miközben pl én programozgatok, munkát végzek a géppel és 4x gyengébb gépen tolom ezt akadás probléma mentesen, tehát csak a játék miatt több mint 100e huf lazán elmegy ami pár hónap alatt a töredékét éri csak, akkor a nyolcezret nem értem, főleg mert ár kapacitásban is az a legjobb, és 2 éve is vettem hddt akkor is az volt a legjobb szinte semmit se ment le az áruk. a leg értéktartóbb hardver a gépben.


De elfogadom, csak... nem értem :)

2017. jan. 21. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit a hdd-n megsporol, azt koltheti VGA-ra is. Ennyi a logika mogotte. Neked az adatok meg a munkad a fontosak, neki nem, mert a windows meg a jatek ujratelepitheto, sok esetben van online mentesre lehetoseg, stb.
2017. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minek vegyen akkorát, ha nem használja? Tényleg kidobott pénz. Több 30-40 játékot kell telepíteni, vagy több száz HD filmet feleslegesen tárolni ahhoz, hogy akkora vinyó beteljen.
2017. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Linkeld be a típust, melyik az, meg a statisztikát, ami alátámasztja.


Ha 200k-ból kell gépet kihozni, akkor még a 15k is sok, ahogy az 1Tb is, hiszen a legtöbb embernek gamelésre bőven elég lenne a fele is.


Ha megbízhatóság, akkor ssd. Ha ár, akkor hdd. A wd ezex 1tb 7200 fordulatos, amit ajánlasz az is?

2017. jan. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert nincs szükségem ekkora tárhelyre. Még akkor sem ha tönkremenne, tekintve, hogy minden fontos dolog ott a steamemen.
2017. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!