Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PCX konfig összeállítás segítség?

PCX konfig összeállítás segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szerbiai vagyok viszont itt méregdrágák a gépek ezért magyarországon vennék számítógépet..

pcx en összeállítottam egy gépet és azt írja hogy Összesen: 163.481 Ft + Áfa 207,621 Ft

tehát mikor határon áfázok azt a kb 40,000 forintot visszakapom és úgyjön ki hogy kb 160,000 ért veszem a gépet?



2017. jan. 25. 15:37
 1/3 Trafó1 ***** válasza:

Mit jelent nálatok a határon áfázás?

Nálunk amit eladnak mindenen van áfa amit az állam megkap, nekünk meg ki kell fizetni.

Ha Kínából rendelek annyiért kapom amennyiért a honlapon adják, nem tudom a forgalmi adót , hogy intézik.Rendeltem Csehektől is és ott is annyiért hozták amennyiért a honlapon kaptam.

Te Póstán rendelnéd vagy bejössz érte?

Póstás esetben szerintem az áfás árat ki kell fizetned.

2017. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még EU -n kívül vagy, így elvileg ÁFA nélkül kell számlázniuk.

Nem tudom hogy Szerbiában hogy van, de nálunk pl. EU -n kívülről rendelt termék után, Vámot és ÁFA -t is kell fizetni. (van egy minimális ami alatt nem)

Na'h most, ha nálatok is hasonló, akkor neked a kormány felé VÁM (duty) és ÁFA (vat) fizetési kötelezettséged is van.

2017. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát bemegyek érte. kérnem kell egy Áfás papírt (nemtudom a szakkifejezését) amit a határ mellett bekell mennem és "áfázni rá" tehát visszakapom azt a pénzt.. Haverom Iphonet vett és kb 30,000 forintot kapott vissza.. tehát ez biztos hogy érvényben van ,lehetséges stb. a pcx-nél természetesen azt a 200e-ft ot kell fizetnem, viszont határnál kapom vissza, csak most az a kérdésem hogy akk azt a 40e kapom ott vissza vagy visszakell mennem az üzletbe?
2017. jan. 25. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!