Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASUS Z170 Pro Gaming alaplap...

Killer81 kérdése:

ASUS Z170 Pro Gaming alaplap bios frissítés után instabillá vált. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A történet annyi, hogy 2016 januárjában vettem egy ASUS Z170 Pro Gaming alaplapot és 2x8Gb 2400MHz-es Team Group RAM-ot. A RAM sajnos kompatibilitási gondokat mutatott az alaplappal, pl. lefagyott a gép a Windows 8.1-ben vagy már a BIOS-ba való belépés vagy a BIOS-ban való "mozgás" közben. Emiatt a bios frissítés sem ment és rizikós is lett volna. Egy kölcsön Kingston HyperX ram-al megfrissítettem a bios-t és innentől a Team Group ramok is tökéletesen mentek. Kb. fél évente ránéztem a neten a kijött frissítésekre és ma föltettem a legújabb (nem beta) bios. Sikeresen felment, nem volt semmi hiba, de restart után kezdte a hülyéskedést. Ugyanazt, mint mikor nem szerette a ramot. BIOS fagyás, bios kép szétesés, windows 8.1 nem tölt be. A korábbi BIOS-t nem hajlandó feltenni a BIOS-ból máködő EZ Flash és ha nagy nehezen eldöcög 20. indításra a pendrive-ra rakott DOS-ig a gép, akkor a BUPDATER.EXE hozzá való bios flas-elő alkalmazás sem hajlandó visszatenni egy korábbi BIOS verzióra. Van a gépben egy 2 terrás sata 2 és egy 256Gb-os M.2-es SSD, de kikötöm őket az sem befolyásolja a működést.

1. Egy darab Team Group RAM-al is ezt csinálja.

2. Nem jön be a Windows.

3. Ha szereznék is kölcsön ramot, amivel stabil (már ha ez a baj egyáltalán), akkor sem hagyja a BIOS-t downgrade-elni, hogy visszategyem a mostanit. Legalábbis nekem eddig nem ment.

4. Hab a tortán, hogy az alaplap támogatott ramok listáján szerepel ez a Team Group ram típus single és dual channel kompatibilisként is.

5. Ha véletlen valami nevesebb RAM-al jól menne a gép adjam el a mostanit és váltsak arra ?


2017. jan. 28. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nem lehet a ram maga hibás?


Nálam MSI Lapban csinálta ugyanezt. Vettem bele hyperx- et azóta semmi hiba.

2017. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha el is adod, azért szólj a vevőnek, hogy szart adsz el. De megkérdezhetem, hogy minek frissítesz biost egy működő specifikációnál? Mi indokolja?
2017. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1) utánaolvasól fórumokon, lehet másnak is volt vele gondja és megoldása

2) írsz a supportnak a problémádról, bár valószínüleg hibás ram/alaplapnak fogják titulálni a dolgot

3) eladod a ramjaidat és veszel valami jobb fajtát

2017. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A RAM-nak mint mondtam nincs baja, csak ezzel az alaplappal nem működik megfelelően, ami sokkal inkább az alaplap hibája, mint a ramé, tehát nem szart adok el. A RAM-al az első BIOS frissítés óta a legutolsóig, ami ma reggel volt, semmi gond nem volt. Ha netán eladom, nyilván adok rá tesztelési garanciát, ha nála is gond lenne visszahozza, oszt vissza kapja a pénzét. A BIOS frissítés oka nagyon egyszerű. Ez az alaplap egy éve jött ki és azóta vagy 10 bios frissítést adtak ki hozzá...nem véletlenül. Ennek az az oka, hogy volt rajta mit javítani. Írják is a frissítések után, hogy növeli a stabilitást és a processzorok, ramok támogatását... esetleges működési anomáliákat orvosol. Bár utólag könnyű okosnak lenni. Ha tudom biztos bele se kezdek.
2017. jan. 28. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha tudom, hogy elesek, előtte leülök.

A kérdést fenntartva, mi indokolja? Napi 3 féle/fajta ramot teszel bele, hogy szükséges a nagyobb támogatás? Vagy nem volt elég stabil?

A biosfrissítések nagy százalékban nem a hibás működés miatt jönnek ki, hanem a szélesebb támogatások miatt. De ha én 2 évig (vagy bármeddig) használok egy atomstabil gépet ugyanazokkal a hardverelemekkel, eszembe nem jutna, hogy feladjam a biztosat a bizonytalanért.

Elnézést, nem verem félre a harangot, mert valószínű ez már bukott dolog, csak megint azt látom, hogy a netes blfszságok áldozatául esik valaki, aki elhiszi, hogy mindenből kötelezően a legfrissebb a legjobb.

2017. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy visszatérő tipikus hiba orvoslásában reménykedtem. Például, hogy 4-5 bekapcsolásonként 1x a szokásos tempótól 4x lassabban történik minden. Már az ASUS logo is 10-15 másodpercig áll.A Windows alig bír betölteni. Az asztalom elhelyezett hőmérséklet, fordulatszám, kihasználtság jelző OSD egyes elemei az érték helyett N/A értéket mutatnak. A szenzorok nem küldenek jelet. Egy korábbi BIOS-nál a proci terhelve 60 fok is volt, amely süvítő és lelassuló ventilátor hangot prdukált 3D renderelésnél. Feleségem meg panaszkodott, hogy így nem lehet aludni. A következő BIOS frissítéshez oda volt írva hogy a hőmérő dióda hibás értékeit javították vele és lám 45 fok lett maxon és csendes lett a gép. A 6700K-s procim az Intel által elismert hibával jött ki, amivel bizonyos helyzetekben fagyást eredményezett. AZ egyik BIOS frissítésben microcode update-el orvosolták a hibát. A Raijintek Ereboss műtőmnek elég alacsony a ventilátor fordulatszáma. Ez időnként bekapcsoláskor behozza a BIOS-t és jelzi, hogy ezzel gond van. Pedig az a 800 körüli fordulat jól műti a bordákat. Elég nagy szégyen, hogy az ASUS ilyen hibákkal ad ki egy alaplapot. Ne haragudj, de nem érzem magam hibásnak azért, hogy egy korábban orvosolt hibát megint "beletettek" a BIOS-ba. Úgy tudtam ez az oldal azért van, hogy rengeteg ember tudását egyesítve esetleges megoldásokat találjunk a problémákra.
2017. jan. 29. 08:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nem is téged hibáztattalak, ha ez nem jött volna le :)

De ezt a problémát orvosolni nem, csak megelőzni lehet. De ha találok valami gyógymódot elkefélt biosra, azért írni fogok.

2017. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!