Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy DX12 videokártyának egy...

Egy DX12 videokártyának egy DX11-re írt játékban rosszabb a teljesítménye, mint egy DX11-es kártyának?

Figyelt kérdés

Az én kártyám: GIGABYTE GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit PCI-E (GV-N970TTOC-4GD)


Még amikor anno i5 4460-am volt (már i7 6700K) akkor vetődött fel ez a kérdés mert voltak gondok a BF1-ben.

Többen is írták, hogy a játékban (Settings, Video, Advanced [legfölül]) kapcsoljam ki, de nekem nem lehetett. Illetve akárhányszor néztem Benchmark videókat mindig ott köröztek a DX 12 <<<OFF>>> menüpontnál. Tudom, hogy a bf1-et DX12-vel ajánlják, de van egy másik példám. Már így a 6700K-val kezdtem el játszani a Watch Dogs 2-n és az is akad. Már amikor elkezdem (1080p textúra; normális, árnyékok; nagyon magas ezeken kívül kb. minden ;magas;) akkor sem tökéletes hajlamos 40-30 FPS közé beesni. Itt adódott egy kérdés abból kifolyólag, hogy 45 perc után mégjobban akad, hogy RAM-e a ludas (az enyém: Kingston HyperX Savage CL12 2400MHz 8GB ).

Mit gondoltok?


Bocsi a sok ömlesztett kérdésért, nem muszáj mindet megválaszolnotok :)



2017. jan. 28. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem. visszafelé van támogatás. Lehet, hogy a ram telt meg, de lehet, hogy a vram. 3.5gb ma már nem elég ultrához, talán magashoz sem.


ettől persze lehet, hogy valami fut a háttérben.

2017. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapjáraton dx11-re van optimalizálva kb az összes gtx 900-as széria, csak driverrel kaptak dx 12 támogatottságot, ahol azért az új rx amd kártya széria jobban hasít, így a fő kérdés már értelmét vesztette.


Nekem is hasonló vga-m van és ugyan úgy leesik néha az fps witcher 3-nál, pedig az régebbi játék. Ha ilyen hiper szuper beállításokkal akarsz játszani, akkor vegyél gtx 1070-et azon mehet minden maxon.


Ha a RAM telne be akkor teljesen megállna a játék és összeomlana.

2017. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem fut semmi a háttérben. Amúgy ha jól tudom a 970-nek 3,5+0,5 GB VRAM-ja van és az 4GB nem? Amúgy a Watch Dogs 2 azt írja, hogy 2500MB VRAM van használatban. De még a "Magas" graf. is beleférne (a vram szerint).
2017. jan. 28. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:

1) az a vga már nem a legújabb játékok full grafikán történő futtatására van (csak 2014-es..)

2) egyes játékoknak van 64bites indítójuk, ha esetleg nem azt indítaná el magától keresd meg és futtasd úgy

3) ha egy idő után akad, lehet a hűtéssel van gond, ellenőrízd

2017. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem giga g1 gaming van ebből, 2 monitorral van hogy nem indul elsőre el a gép (corsair hx 650 tápnak csak elégnek kell lennie alá), csodát nem kell várni tőle, 2014 végi kártya, ilyen ütemben fejlődnek a dolgok (1 monitorral egyszerre indul mindig).

Ha nem tetszik, kénytelen vagy jobbat venni vagy lejjebb adni a grafikából (főleg az élsimításból meg árnyékból.

2017. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]

Na pl ez egy példa, még gyengébb is a configja a feltöltőnek, DE 16GB ramja van.

Nincs FRAME-RATE mérő, de látszik rajta, hogy nincs fps lagg, és sima a kép.

2017. jan. 29. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!