Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tiszteletem. Hozzá értő...

Tiszteletem. Hozzá értő emberek véleményét kérném!?

Figyelt kérdés
Vettem nemrég egy Msi b150m bazooka alaplapot és azt akarom megtudni hogy milyen tipusu ram megy bele Gondolok itt a MHZ-re tudom hogy 2133mhz-ig támogatja de mi van akkor ha nagyobb mhz-n futó ramot rakok bele Megéri vagy maradjak a 2133nál

2017. febr. 6. 12:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű. :)
2017. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"a nagyobb sebességre képes RAM pedig a támogatott sebességen fog futni, ettől nem lesz instabil." - pont ettől lesz instabil.

A ram sebessége gyakorlatilag a frissítés sebessége. Mivel a ram gyorsan felejt (lásd: nem háttértár), így minél gyorsabb egy ram, annál gyorsabban felejt és annál gyakrabban kell frissíteni. Könnyen megeshet, hogy egyes celláknak ez már túl ritka, így 2 frissítés közt "elfelejtik" az értékeiket.

Ezért instabil egy magasabb frissítési gyakoriságra szánt ramot ritkábban frissítgetni. 10-20%-nyi különséget még jó eséllyel kibírnak, mert benne van a tűrésben, de ennél jóval nagyobbat már ritkán.

2017. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
..És Te láttál már ilyet? Hogy valakinél ez problémát okozott? Nem kötözködni akarok, de én nem láttam még...
2017. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12


Ez szerintem egy zagyvaság, amit leírtál.


A memória addig tárolja az adatokat, amíg feszültség alatt van.


A modulok felépítése pedig ugyanaz, a jobban sikerült darabok kapnak magasabb órajelet, de alacsonyabb órajelen ugyanúgy képesek futni, ráadásul alacsonyabb időzítés mellett, ezáltal gyorsabb is.

2017. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!