Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem a dedikált kártyámat...

Paper_chaser kérdése:

Miért nem a dedikált kártyámat használja a Minecraft?

Figyelt kérdés
Van egy dedikált kártya a gépben, meg egy prociba integrált. Feldobtam a Minecraftot, megnéztem a játékban a koordinátákat menet közben, de kiírja ott a gép adatait is és ott láttam, hogy nem az nVidia, hanem az Intel kártyát használja. Kicsit visszadobja a teljesítményt így, de annyira nem zavaró. Csak érdekel a dolog.

2017. febr. 18. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A minecraft teljesítményét nem dobhatja vissza, ugyanis a megjelenítésén kívül semmit nem csinál a gpu. A minecraft teljesítménye szinte kizárólag a processzortól függ, mert úgy lett megírva a játék.
2017. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát érdekes.

A régebbi gépem kb. ugyanilyen volt, csak eladtam. Ott maxon ment, bár utoljára 2014-ben játszottam.

Most annyi van, hogy 12 giga ram helyett 8 giga van, de 4 magos i5-öm van, igaz az órajel valamivel kevesebb, de elvileg van rajta boost és feljebb megy 3 Ghz környékére, ha igényli. Nem tudom ez játékra igaz-e.

Meg lehet, hogy 2-3 év alatt ugrott ennyit a gépigénye.

Most ha betekerem fullra, akkor ilyen 50 fps körül megy. Közepesen, kicsit ledarálva a szépséget megy 80-100 fps környékén.

Azért gyanúsítottam a vga-t, mert azt hittem, hogy a látótávolságnál van vmi szerepe.

2017. febr. 18. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
A látótávolságnak más játékban sincs szerepe a gpunak, ugyanis különböző technikákkal kevesebb részletet renderelnek, így a különbség minimális. Ezzel szemben sokkal több az objektum, ezért a látótávolság kizárólag processzort terheli.
2017. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen CPU?

Milyen VGA?


Nem használja-e más a gépet közben?

2017. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elég sok szemét szokott a háttérben futni, de lusta vagyok néha kipucolni. Lehet az az oka. Köszi a segítséget srácok. :)
2017. febr. 18. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!