Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI Z170A Gaming M3 alaplap...

MSI Z170A Gaming M3 alaplap BIOS frissítése szükséges-e intel i7 7700k processzorhoz?

Figyelt kérdés
Egy új számítógépet rakok össze és 2 processzor közt gondolkozok, az alaplapom már itt van kéznél, ez az MSI Z 170A Gaming M3.. Eddig i7 6700k processzort szerettem volna hozzá, de jött ugye az új generáció és a processzor foglalat ugyan az hozzá -> illik az alaplapba az új generáció is, ezért elgondolkoztam az új i7 7700k processzoron is. Viszont lehet szükséges hozzá a BIOS frissítése, mert néztem a gyártó oldalán hogy jelenleg csak a 6-os szériát támogatja az alaplap, de egy frissítéssel a 7-est is.. Tudom frissíteni a BIOS-t az 7700-as processzorral is úgy hogy elvileg nem támogatja előtte az alaplap vagy maradjak a 6700-asnál ami biztosan jó hozzá és a BIOS frissítéssel se kell törődni?

2017. febr. 21. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam erről egy oldalon, ahol páran panaszkodtak, hogy bios frissítés nélkül nem ad képet a gép, a biosba sem tudnak belépni. De amúgy a i7 6700k procival nem jársz rosszul semmilyen hátrányod nem származik, ha kaby lake helyett azt veszed.
2017. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

5%-al tud többet a kaby lake, valamint erősebb benne az IGP.


Ez gyakorlatban 4-5 fps +. Veheted az i7 6700k-t nyugodtan, főként, hogy a kaby lake esetében a kupak alatti paszta egy kalap ..rt se ér.

2017. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

BIOS frissítés nélkül nem tud a sky lake alaplap kaby lake-s procit kezelni, frissíteni se tudod, mivel nem ismeri fel.

Gyártóknál már jó 3-4 hónapja az újabb bios-t rakják rá, de kérdés ha te megrendeled mekkora raktárkészletből nyomják oda neked, lehet még a régit kapod, de lehet már a frissített bios-osat.


Frissíteni NEM lehet, ha a régi van rajta, nem ismeri fel a procit, nem tud elindulni a gép, biosig nem jut el hogy megcsinálja a firmware update-t.

2017. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, csakis skylake procival lehet frissíteni.
2017. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor maradok az i7 6700k-nál. :)
2017. febr. 21. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!