Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus psg41 t mlx alaplap ram...

Asus psg41 t mlx alaplap ram csere?

Figyelt kérdés
Sziasztok RAM-ot cseréltem egy fent említett alaplapban de nem indul... Kaptam hozzá egy hyperx blu ramot (2gb) és azzal megy... Mi lehet a baj? A segítséget megköszönöm... Illetve ha több infó kell adok!

2017. febr. 26. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A RAM típusát le tudod írni? Pontosan mit cseréltél, mire?
2017. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze a ram ami benne volt az egy hyperx blu amire cserélném az meg egy kingston KVR13N9S8/4 4 gigás. A hyperxről nem tudok sokat
2017. febr. 26. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, mivel csillagos az 1333-as RAM, az oldalon, a támogatási listában nincs benne. Ha a HyperX is 1333-as volt, az a 2GB miatt működött. Úgy néz ki, hogy nem támogatott, a 4GB méret miatt. Annak nem jártam utána, hogy egy BIOS frissítéssel menne e, ezt érdemes volna kipróbálni...
2017. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam bele egy 1333mhz 2gb ddr3 ramot de azzal se indul...jobban mondva próbáltam kettőt is ami két gigás... Ha 1066mhz ramot tennék bele azt támogatná ilyen megkötések nélkül? Szóval az 1066mhz esetén nem kell nézni a típust?
2017. febr. 26. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nehéz dió. Érdemes azért megnézni a support listát. Persze az esetek 75%-ban megy olyan RAM-mal is, ami nincsen benne a listában, de ez mindig benne van a pakliban, hogy véletlenül nem.


A támogatási lista is csak arról szól, hogy a gyártó milyen memóriákkal próbálta ki. Az előfordul, hogy egy BIOS frissítés után megy.


Egy CMOS resetet csinálhatnál még a 4 GB-os Kingstonnal, hátha. Egy próbát megér.

2017. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A CMOS resethez elég kivenni az elemet egy időre? Vagy valami jumper van hozzá?
2017. febr. 26. 13:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiveheted az elemet is, de használhatod a jumpert is( az elem környékén van, három láb, egy jumperrel. A jumpert átteszed a másik oldalra, bekapcsológomb--->semmi nem történik, majd visszateszed.
2017. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ha nem működik veszek kompatiblis ramot.
2017. febr. 26. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!