Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért utálja mindenki az AMD-t?

Miért utálja mindenki az AMD-t?

Figyelt kérdés
Osztálytársaimat megkérdeztem, hogy mi lenne ha egy AMD gépet vennék magamnak, és csak az utálkozás jött némelyiktől. Olyan indokokkal körülbellül, hogy "Mert egy nagy sz*r, jobban tudsz a GTX-el renderelni" meg hasonlók. Én speciel játékra venném. Neten is mindenhol olvasom, hogy nagy a gyűlölködés az AMD iránt, de nem értem miért. Valaki el tudná magyarázni nekem gyűlölködés nélkül, hogy miért nem szeretik ennyire az AMD-t, és istenítik az Intel termékeket? Én nem vagyok egyik csapat fanboya sem, csak egyszerűen irritál, hogy ha nekem azon alkatrészek kapják el a tekintetem árban és értékben egyaránt, az miért baj? Mármint eddig egy épkézláb, jól megfogalmazott indokot nem kaptam senkitől, hogy mi lenne olyan hatalmas nagy baj az AMD-vel, és mitől lenne olyan csúcs szuper az Intel. Ha valakinek a... Hogy is fogalmazzam... Lelkébe gázoltam egyes megfogalmazásaimmal, elnézést kérek! Nem célom semmiféle Intel vs AMD harcot kirobbantani az oldalon, szimplán érdekelne a kérdés. Aki válaszol, az kérem normális indoklással tegye, elfogultság nélkül! Jöhet pozitív, negatív, bármi ami megindokolt, alátámasztott, és nem CTRL+C CTRL+V alkalmazásával lett ideírva. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2017. febr. 27. 20:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert azok fanboyok. Nem kell velük foglalkozni. Én osztályomban is van egy elvetemült, aki állandóan fújamdzik, már nem érdekel, mondja ha jól esik, nem fáj.


Egyébként videokártyát terén abszolút semmi probléma nincs velük (kivétel, hogy a mostani generáció csúcskártyái még mindig nincsenek piacon) processzornál viszont rendesen el vannak maradva, most a Ryzennel ha behozzák ezt. Csak nehogy bukta legyen mint a Faildozernél :D

2017. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Dongaben ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs az AMD-vel! Röviden: Annyi történt, hogy az elmúlt években az Intel jobb fejlesztéssel, és technológiával jobb procikat gyártott. Én személy szerint örülnék, ha legalább 3-4 kiváló processzorgyártó létezne. A verseny nem csak a minőségre, de az árakra is jó hatással lenne.:)
2017. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2%
Gondolj bele, mi a különbség egy Ferrari és egy Ladaniva között, mindakettővel lehet A pontból B pontba eljutni, de a Ferrari gyorsabb, szebb stb. Ugyan ez van az AMD-vel, sokan AMD-t az ára miatt vesznek, mert olcsón jó teljesítményhez juthatsz, de én is mint minden Intel és Nvdia párti azt tudom mondani, hogy stabilabbak és hosszabb élettartalmuak az Intel és Nvidia termékek, én tapasztalatból mindig azokat szerettem, mert minden AMD felhasználó barátom csak panaszkodik, hogy szar tönkremegy stb. Én nem itélem el az AMD-t, sőt ha valaki azt használja nem zavar, csak mint elmondtam elöbb is AMD nem annyira a legjobb.
2017. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%

Az AMD-s cuccaim is időtállóak, az Intelesek is. Ez utóbbiak drágábbak, de igazából semmivel nem jobbak. :-) A játszós PC-ben lévő 5 éves AMD procim sem produkál rosszabbul, mint pl. a laptopom i5-öse, szóval a nagy technológiai fejlődést nem igazán tudom a papíron olvasható értékeken kívül használati előnyökben kifejezni (hacsak nem a fogyasztását, ami a laptopon számít, ezért Intel, az asztalin meg nem érdekel, ezért AMD).


A GTX pedig nem éppen a legjobb érv, mivel az NVidia, nem Intel, és nem CPU, hanem gafikus kártya, ahol az Intel az integrált csoda vackaival sehol sincs (játékos szemszögből).


Szóval alapvetően nagy különbségek nincsenek, az én használati tapasztalataim legalább is nem mutatták soha.

2017. febr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

#3.Ez is egy alaptalan dolog.

Legalábbis nem vettem észre eddig hogy az AMD termékei előbb romlottak volna el.

Kérdező:

Nem kell velük foglalkozni,én is ismerek nem is egyet.

Egyszerűen nincs rálátásuk az egészre csak amit néhány szintén fantól hallottak.

Ja ha meg az AMD nem lenne a piacon nézelődnének mert az egyed uralkodó gyártók nem fejlesztenek és az egekbe viszik az árakat.Élő példa az Intel,a G4560-n kívül érdemleges döntést nem tettek már 3-4 éve.

2017. febr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
2%
Azért jobb az intel mert a processzorait más merõben más technolôgiával gyártják mint az Amd. Az Amd erõlködik a Ryzennel de az kb egy I5 el fog felérni. Fejlettebb technolôgiával gyárt az Intel. A gyár ahol dolgozom mi is gyártottunk paneleket az Intelnek . 2 éve minden megrendelédt visszavont arra hivatkozva hogy teljes ûj paraméterekkel anyagokkal kell a chipjeit processzorait nyomtatott áramkörökre ültetni. A hagyományos Reeflow kemencék elavultak hozzá. Ugyhogy az Intel tényleg tud valamit amit az Amd még nem , hiába drágább az Intel I széria jobb gyorsabb megbízhatôbb. Persze vérpistikéknek a 30 ezer forintos Fx8as amd Kodozni tökéletes
2017. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

#6.Vedd tudomásul hogy a Ryzen közel ugyan azzal a technológiával fog készülni mint a mai Intel CPU-k.

Mivel az AMD a konzol piacon volt nem nagyon foglalkozott a CPU fronttal,amik piacon vannak azok is már közel 4 évesek szóval nem reális összehasonlítani egy FX8320-t egy I5-6500-al mert egyszerűen egy elavult technológia.

Szóval jó lenne látni mert egy piaci versenyt,végre megint egyenlő esélyekkel.

2017. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
19%

Azonos áron nem nyújt többet az intel mint az amd, sosem nyújtott, felette meg brutálisan túl van árazva. Játékra jobb, mert sajnálatos módon még mindig a kevés mag a népszerű(ez is másképp lenne ha az intel nem kérne 70 ezret egy húzható i5 ért, de ugye majdnem kanállal nem lehet levest enni, úgyhogy ezt hagyjuk is). A felső kategóriás procijaik piszkosul gyorsak, de a legtöbben azt hiszik hogy ha a megfizethetetlen(~380 ezer) 6900k gyors, akkor a pentium g(17-25 ezer) is az, csak mert ugyanaz a cég gyártja. Más felhasználási területre viszont még mindig vagy jobb ár\érték arányú az amd(a lassan 5 éves, változatlan árú amd, azért ez kemény), vagy minimum hozza ugyanazt a szintet.


Marha egyszerű a dolog, jó érzés egy táborhoz tartozni, és sokkal egyszerűbb azt kiabálni amit a többiek mint foglalkozni egy adott témával, ha lenne egy csöpp esze az osztálytársaidnak akkor látnák, hogy az amd az egyetlen oka annak hogy van játékra alkalmas processzor 50 ezer alatt is, meg hogy az 1060 reálisan lett beárazva. Érdemes utánaolvasni, hogy mégis mennyi büntetést kapott az intel a sok szarság miatt amit a vásárlókkal\piac manipulálásával csinál, vagy imád rengeteget fizetni aki az intelt isteníti, vagy csak tájékozatlan.

2017. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

#3 de okos vagy.

A Ferrari amiről beszélsz 2017-es. A Lada Niva pedig sok generációval ezelőtti. Na? Akkoriban a Lada Niva is olyan volt, mint ma egy Range Rover. Ja, ha már autók. Menj már be a susnyába Ferrarival légyszíves. Más célra jó, ugye látod? (Renderelésben nagy előny a 8 mag & magas órajel, utóbbi példa erre hívja fel a figyelmed)


Az meg mi, hogy AMD előbb romlik el? Öcsi, kell Phenom X4 gyári hűtővel 7 ezerért? Esetleg Athlon 64? Mindkettő működik.


Stabilabbak? lol, felborul a gépház, ha AMD-m van? Vagy ezt hogy kell érteni? 390X-em van, soha egy játék nem fagyott ki driver probléma miatt.


"tapasztalatból mindig azokat szerettem" wtf?


Te tipikusan az az ember vagy, aki nem tud érvelni, miért utál egy terméket/márkát. "Azért szar mert ismerek egy ember aki egyszer látott egy srácot akinek a rokonának egyszer elromlott az AMD processzora, (igaz, hogy azért, mert 1,6V volt a magfeszültség, de ez lényegtelen) úgyhogy én sem veszek soha AMD-t."

2017. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem csak a videokártyáikhoz volt balszerencsém, annyit szívtam velük (pontosabban a drivereikkel), hogy egy életre elég volt belőle.
2017. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!