Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új számítógépet állítottam...

Új számítógépet állítottam össze prémium alkatrészekkel, mégis kifogásolható a teljesítménye, mi baj lehet?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: nemrégiben cseréltem a már 9 éves konfigomat (alább részletezem majd a komponenseket) és gondoltam kipróbálom mire képes. Az eredmény nagyon lelombozott, tekintve hogy kb. 250k Ft-ba került.

Black Box verziójú Battlefield1-et telepítettem, low grafikán is egy szenvedés, kb mintha lassított felvételen próbálnál célozni. Beállításoknál a játékban kicsit variáltam, hogy nem dx11 hanem dx12-vel fusson, ekkor figyelmeztetett, hogy elavult a driver a processzorom integrált videokártyáján, itt kezdett gyanús lenni a dolog... lehetséges hogy nem is használta volna eddig a vga-t? Az lehet baj, hogy eddig az alaplapra kötöttem a monitorom HDMI kábelét? Most átdugtam a videokártyára, de kísérletezni még nem mertem, mivel ma első bekapcsolásnál a szokásos csippanó hang után volt még pár pittyegése (talán 3 rövid volt, bot fülem van és nem is figyeltem) amit nem tudom mit jelenthet, de miután átdugtam a vga-ra és újraindítottam már nem csippant.

Hol tudom ellenőrizni azt hogy használja-e a videókártyát a gép? Esetleg javaslatok teljesítmény tesztre/javításra?

A konfig:

-Alaplap:

G150 pro gaming/aura

-Processzor:

Intel LGA 1151 Core i-5 6500 3,2 GHz 6Mb cache BOX

-RAM:

Kingston HyperX DDR4 Fury 2400 MHz 8Gb C15 Black

-Videókártya:

Gigabyte PCIE nVidia GTX 1060 Mini ITX OC 3Gb N1060 IXOC-3GD

-Ház: // tudom most lényegtelen, de legyen egy helyen minden //

DeepCool Tessaract BF fekete

-Táp:

Chieftec 550W Force CPS-550S BOX

HDD:

WD Blue WD10 ezex 1 Tb

SSD:

Kingston HyperX Fury 120 Gb (Op rendszer ezen fut és a játék is)



2017. márc. 3. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Most ez a kérdés komoly? Az az alkatérszekből látszik, hogy túlzottan nem értesz hozzá, csak műkedvelő vagy, na de azért mégis van egy határ kérem:D

A HDMI akármilyen hihetetlen, de feszültséget közvetít, ebből tudja a gép, melyik kijelző aktív és melyik nem. Ha az alaplapra dugod a monitort, persze, hogy azt fogja használni, hiszen ott érzékel kijelzőt. A monitort a vga-ra kell dugni és a driverét is fel kéne telepítened, hogy rendesen menjen.

2017. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Telepítsd a vga driver-ét és dugd a hdmi kábelt a vga-ba. Ez kicsit vicces, hogy az alaplapival használtad :D

A csippanás mástól is függ, például milyen hosszan és mennyit csipogott. Az alaplap gyártója oldalán megtalálod mi mit jelent. (De ha már nem csippan akkor lényegtelen törődni vele.)


Startba írd be hogy "dxdiag", futtasd, menj a display-re, majd ott nézd meg mi a megjelenítő eszköz.

De ha a driverek megvannak és jó helyre van dugva a hdmi, akkor nem lesz gond.

2017. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hülyének nézni nem kell köszi, válaszok érdekelnek, azt elfelejtettem hozzátenni hogy egyáltalán nem értek hozzá.

Eszközkezelőben a drivereket azt mutatja mindre hogy frissek.

Kérlek részletezd már nekem mégis mire gondoltál mikor azt mondod: "Az az alkatérszekből látszik, hogy túlzottan nem értesz hozzá, csak műkedvelő vagy". Melyik részével van problémád? Fejtsd ki. /KOMOLYAN/

Engem tényleg érdekelne a probléma megoldása, de ez a fellengzés amit bármelyik gép elé ültetett 10 éves elengedhet magának bármiféle magyarázat nélkül, már kevésbé.

Már elmondtam, hogy átdugtam a vga csatlakozójába, de akkor jól sejtem és eddig tényleg az integráltat használta volna?

2017. márc. 3. 15:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2017. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Igen, szinte biztos hogy az integráltat használta.


Egyébként nem kell kioktatni az első válaszolót, ebben a kategóriában a válaszolók 95%-a nevetne ezen a helyzeten :D

De mindenki hibázhat, én például vettem egy új gepházat és az egyik talpa le volt szakadva. Ilyen nem észrevenni.. Helyére egy újságpapírt begyürtem :D

2017. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ezek közül azért semmit nem neveznék prémium alkatrésznek.
2017. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

mini VGA eléggé gyengebb kiadás mint a nagy 6GB os

vagy inkább csere gtx 1080 8GB vga vagy RX 480 8GB ra :D

2017. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kérdező: ez azért a prémiumtól nagyon messze van. nevezzük alsóközép kategóriának, jóindulattal középkategória.


A "prémium" gépednek egyértelműen azért volt kifogásolható a teljesítménye, mert az integrált videovezérlőt használta. Ha átdugod a HDMI-t a "prémium" videokártyádba, javul a helyzet. Persze egy driver még szükséges lesz hozzá. Ezek után egy med-highot szerintem fog hozni.


dragdev: olyan rég láttalak már errefelé, már kezdtem örülni, hogy a folyóba vetetted magad vagy bármi más rossz történt veled, erre megjelensz.

2017. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mint már harmadszor mondom át lett dugva a HDMI kábel a vga kimenetre.

Nagyon sok hasznos válasz érkezett, kár hogy egyiknek sem volt semmi haszna. Driverek frissítve voltak, ezt is másodszor írom le.

Igazából kiírás nélkül is ugyanennyire jutottam el, mint nagylelkű segítségetekkel, csak a csipogás miatt eddig nem mertem kísérletezni, de már megtettem. Ultrán megy a játék Full HD felbontáson, köszöni szépen a gagyi, csupán 82ezres videókártyám a bizalmat.

Akkor lehetséges, hogy ez nektek nem prémium kategória kedves pénzes zsákok, de nekem 2 évi ösztöndíjam emésztette fel és igen csak fájt volna ha még rossz is.

2017. márc. 3. 18:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem az árával van gond, azt elhiszem, hogy sokba került, de ennyiből jobbat ki lehetett volna hozni, arra írtam, hogy csupán műkedvelő vagy, játékra használod a gépet, de nem olvasol fórumokat, nem érdekel, mi van benne, csak megveszed azt, ami a pénztárcádba belefér és kész.

Akkor leírom részletesen, ha tényleg érdekel, mi vele a "gond".

Az alaplap jó, azzal sokat nem tudsz kezdeni, ha minden csatlakozó rajta van, ami neked kell.

A processzor is jó, bár én játszani inkább 7400-at vettem volna, spórolsz pár ezret és a játékteljesítmény ugyanott van, de ez szubjektív vélemény.

A ram jó, azzal nem tudsz mit kezdeni.

A vga az egyik legrosszabb, főleg, hogy 82 000 volt, az baromi sok érte, közel sem ér annyit. Annyiból kijött volna egy RX480 is, de 85-ért már ott a 6 gigás 1060 is. Ár/értékben az rx 480 lett volna a legjobb 70 környéki áron, főleg, hogy írod, nem vagy eleresztve pénzzel.

Házból az tetszett, ne részletezzük.

A tápod egy ilyen gépbe épp az alját súrolja az elfogadhatónak, Corsair CX450M vagy BQ Pure Power, semmiképp nem egy CPS Chieftec.

Az SSD jó, bár a HyperX Savage 1000-el drágább és sokkal gyorsabb.

Röviden ennyit tudnék a géphez hozzáfűzni, ha hirtelen jól számolom, minimum 15 000 ft maradt volna a zsebedben, ennyiből vehettél volna egy jó egeret egérpaddal.

A 3 rövid csippanás egyébként RAM hibát jelent.

Egy hosszú csippanás jelzi, ha minden okés.

2017. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!