Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új számítógépet állítottam...

Új számítógépet állítottam össze prémium alkatrészekkel, mégis kifogásolható a teljesítménye, mi baj lehet?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: nemrégiben cseréltem a már 9 éves konfigomat (alább részletezem majd a komponenseket) és gondoltam kipróbálom mire képes. Az eredmény nagyon lelombozott, tekintve hogy kb. 250k Ft-ba került.

Black Box verziójú Battlefield1-et telepítettem, low grafikán is egy szenvedés, kb mintha lassított felvételen próbálnál célozni. Beállításoknál a játékban kicsit variáltam, hogy nem dx11 hanem dx12-vel fusson, ekkor figyelmeztetett, hogy elavult a driver a processzorom integrált videokártyáján, itt kezdett gyanús lenni a dolog... lehetséges hogy nem is használta volna eddig a vga-t? Az lehet baj, hogy eddig az alaplapra kötöttem a monitorom HDMI kábelét? Most átdugtam a videokártyára, de kísérletezni még nem mertem, mivel ma első bekapcsolásnál a szokásos csippanó hang után volt még pár pittyegése (talán 3 rövid volt, bot fülem van és nem is figyeltem) amit nem tudom mit jelenthet, de miután átdugtam a vga-ra és újraindítottam már nem csippant.

Hol tudom ellenőrizni azt hogy használja-e a videókártyát a gép? Esetleg javaslatok teljesítmény tesztre/javításra?

A konfig:

-Alaplap:

G150 pro gaming/aura

-Processzor:

Intel LGA 1151 Core i-5 6500 3,2 GHz 6Mb cache BOX

-RAM:

Kingston HyperX DDR4 Fury 2400 MHz 8Gb C15 Black

-Videókártya:

Gigabyte PCIE nVidia GTX 1060 Mini ITX OC 3Gb N1060 IXOC-3GD

-Ház: // tudom most lényegtelen, de legyen egy helyen minden //

DeepCool Tessaract BF fekete

-Táp:

Chieftec 550W Force CPS-550S BOX

HDD:

WD Blue WD10 ezex 1 Tb

SSD:

Kingston HyperX Fury 120 Gb (Op rendszer ezen fut és a játék is)



2017. márc. 3. 14:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Black Box editiont rendszeresen telenyomják bitcoin bányász vírussal, most már húzhatod újra az egész gépet.


És de, ez nem árfüggő a prémiumkategória, mindenből a lehető legolcsóbb szart dobáltad bele. Kivéve a videokártya/processzor, ott a középkategóriát sikerült elérni. És attól nem lesz jó az alaplap, mert kifizettél a megvilágításáért +20 ezret.

2017. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezt a gépet gondolom PH-n rakták össze neked látva a Fury SSD-t, miért nem ott érdeklődsz, ha gond van?


Szerintem itt nem ajánlottak volna neked túlárazott 3GB-os GTX1060-at 200k-s keretből sem, meg 550W-os CPS tápot a 250W-os konfighoz.

2017. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!