Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux telepítéskor "out of...

Linux telepítéskor "out of range" monitor hiba?

Figyelt kérdés

Telepíteni szeretném az Elementary OS linux disztrót. Régebben ez simán ment a másik gépemen, a mostanin nem.

Ez történik:

-bekapcs

-boot pendrive-ról

-megkérdezi mit akarok, először ki szeretném próbálni

-bejön az Elementary OS logó

-monitor elsötétül, "Out of range" hibát ír ki.


Rákerestem google-ba a problémára, azt írták, hogy nagyobb a képfrissítési ráta, mint amekkorát a monitor tud. Igen ám, de ezt sehol nem tudom átállítani, csak a már telepített Windowsban, aminek viszont nem gondolnám, hogy bármi köze lenne ehhez, de azért megnéztem a beállításokat, 60Hz rendben van. Azt is írták, hogy a telepítőnél amint bootol nyomkodjak egy billentyűt míg ki tudom választani a nomodeset opciót, de ezt sehogy nem sikerül előhozni, hiába nyomkodom bármikor. Ezt hogyan lehet előhozni Elementary OS-nél?

Próbáltam úgy is, hogy átdugom a monitort az alaplapba a videokártya helyett, de úgy nem kapott semmilyen jelet (nem szeretném nagyon kivenni a videokártyát)


Konfig:

i5-4460 + GTX 950 + ASRock H81M-DG4


Próbáltam egy másik disztrót is, ott is ugyanez a probléma.



2017. márc. 5. 10:42
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Próbáld ezt:

Indításnál (billentyűzet és emberke ikonnál) bármelyik billentyű > Advanced Boot Menu > F6 Other options > "nomodeset"


Úgy, mint Ubuntu-nál:

[link]

2017. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 CspCsj ***** válasza:
Bocs, amint elküldtem egyből láttam, hogy már próbáltad...
2017. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, az a gond, hogy nekem nincs billentyűzet és emberke ikon :/
2017. márc. 5. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Válassz egy szélesebb körben elterjedt és tesztelt disztrót, ha nem szeretnél ilyen hw specifikus hibákkal szüttyögni!
2017. márc. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Mivel az X.org újabban már hajlandó saját maga beállítani a konfigot, keress xorg.conf fájlt, és töröld ki. Vagy egyszerűen átírod az illetékes sort.
2017. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Ctrl+Alt+F1 kombinációra megjelenik virtuális terminál?

Így beléphetsz és módosíthatod a szükséges fájlt.

(grafikus felületet futtató terminálra a Ctrl+Alt+F7 vált vissza)

2017. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!