Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA merevlemezt lehetséges-e...

SATA merevlemezt lehetséges-e valahogyan régi típusú géphez csatlakoztatni?

Figyelt kérdés
Tehát az volna a problémánk, hogy elromlott az otthoni PC, amiben SATA merevlemez volt. Amíg új gépet sikerülne vennünk addig egy régit hazsnálnánk, de arra viszont csak régebbi típusú merevlemezt lehet csatlakoztatni, ami ha jól tudom PATA. Remélem nem keverem össze. Tehát aminek olyan széles kábele van, a másiknak viszont csak egy keskeny. Ezt kellene valahogy megoldani, állítólag van valamilyen átalakító amivel ez lehetséges, egészen pontosan mi is annak a neve, erre volnánk kíváncsiak, hogy az új típusú SATA merevlemezt a régi már nem használt, elfekvö PC-hez tudnánk csatlakoztatni úgy hogy indítani is lehessen róla Windows-t vagy a Linux-ot.

2017. márc. 5. 16:14
 1/9 Szirty ***** válasza:
2017. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönjük, mi Szabolcs megyében lakunk, remélem tartanak ilyet a számtech boltban.
2017. márc. 5. 16:36
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

De az átalakító áráért már lehet venni 80-160 GB körüli 100/100 -as állapotú IDE -s vinyót.

[link]


Szóval kb. a sz@rnak adsz vele egy pofont, mert sok panasz van ezekre az átalakítókra, hogy nem túl stabilak.

2017. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ó értem, de mindenképpen az elromlott gépben lévő SATA merevlemezt kellene valahogyan életre keltenünk, mert sok minden azon van rajta, a programok amiket hazsnálunk, a dokumentumaink, részben a munkánkkal kapcsolatos dolgok, programok stb. jelszó kezelő, amivel bejelentkezünk ide-oda. Szerintem pár hónapig használnánk így egy ilyen átalakítóval, talán őszig, aztán tudnánk venni valami újabb gépet, amihez már nem kell átalakító.
2017. márc. 5. 16:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Mégis milyen probléma szokott felmerülni az ilyen átalakító hazsnálata során?
2017. márc. 5. 17:05
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Te tudod, én csak figyelmeztettelek, hogy lehet sz*pni fogsz vele. Az adataid megvárnak az új gépen is. Amik meg nagyon kellenek róla valakivel át tudod másoltatni SATA -ról IDE -re valakivel.


Amúgy vannak PCI -os SATA vezérlők kártyák is.

[link]

[link]


Sokkal stabilabbak, mint az átalakító. Csak nehezebb rájuk rendszert telepíteni.

2017. márc. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

"Mégis milyen probléma szokott felmerülni az ilyen átalakító hazsnálata során?"


Lehet hogy semmilyen, de ha nincs szerencséd, akkor fagyás és kék halál. Szóval nem elriasztani akarlak, én is használtam ilyen átalakítót ami jó volt. De olyat is ami nem.

2017. márc. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A PCI -os SATA vezérlő kártya jó ötlet, én is használtam ilyet, bár rendszert nem tudtam telepíteni rá, mert nem bútolt róla a gép, de tárolóvinyóhoz nagyon jó.
2017. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

Ha az adatokra van szükséged, akkor csak célszerűbb egy SATA-s USB külső házat venned. Abba beleteszed a HDD-t és rádugod a régi gépre USB-vel.

Később a külső tokot használhatod egy másik HDD-vel adat hordozásra, mentésre, stb.


Másik gépen a telepített programokat nem nagyon fogod tudni használni akkro sem ha beleteszed a gépbe.

2017. márc. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!