Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Céges, irodai használatra mit...

Céges, irodai használatra mit gondoltok a Dell Vostro 3568 (i5-7200U,8GB,128GB SSD, HD620, Win10) Black 15.6" típusú notebookról? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A gép leírása:

CPU: Intel Core i5 Mobile Processor 7200U (2.5/3.1 GHz / Cache 3MB)

Memory: 8GB DDR4 SDRAM

SSD: 128GB sata

ODD: DVD±RW

Display: 15.6" LCD TFT 1366x768 LED Backlight

Video Chipset: Intel HD Graphics 620

LAN: gigabit

Wi-Fi: ac

Bluetooth: 4.0

USB2.0: 1x

USB3.0: 2x

HDMI kimenet: 1x

D-Sub kimenet: 1x

Webkamera: van

kártyaolvasó: van

szín: Black

Op. rendszer: Microsoft Windows 10 Home 64bit

Akku: 4cella


Irodai használatra kellene, ami párhuzamosan fut a gépen az kb 10 (Word, Excel vegyesen), Outlook, böngésző kb 8 megnyitott oldallal, valamint 1-2 egyéb program (semmi extra gépigényű), Skype, stb.



2017. márc. 20. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted komolyan árul ma bárki olyan gépet, ami nem tud wordöt+excelt+outlookot+skypeot+1 brózert egymás mellett futtatni és nem eszterga? Ha direkt olyat próbálnál újonnan venni, ami mindezt nem tudja, nem járnál sikerrel.
2017. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő és hasznos válaszodat a kérdésemre...

A mostani gépemen is elfutnak ezek a programok, csak éppenséggel olyan tetü lassú, h kitépem a hajam, mire reagál valamit a gép. Ezt szeretném elkerülni...

2017. márc. 20. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Céges használatra win10 home/pro nem ajánlott. 5 percenként candy crush jellegű dolgokat telepít kérdezés és engedély nélkül, neki nem tetsző dolgokat töröl stb. Olyan triviális dolgok, mint a lock screen kikapcsolása, nem működnek rendszerfájlok módosítása nélkül. Céghez Enterprise vagy Education verzió. Ha túl drága, akkor Win7 Pro vagy valami céges linux, pl. Red Hat.
2017. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi lesz a gépen egy 128/256GBos ssd + 8gb ram + egy 5-6 éves proci simán viszi.

Ez a gép megfelel a dolgoknak, esetleg az ssd-t nőheted ki, de az optikai meghajtó helyére pakolhatsz be másik háttértárat később, ha szükséges van rá.

A rendszer ~30Gb körül van, szóval elégnek kell lennie.

2017. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3: Bocsi, valsz hülye kérdés, de mi az a lock screen?


4: A 128 GB valsz elég lesz, dropbox-ot is használunk, ahol sok egyéb cucc van. Nem mondom, h bővelkedni fogok a helyben, de szerintem ezzel nem lesz gond.

2017. márc. 20. 19:48
 6/8 A kérdező kommentje:
3: Még valami, nem vagyok benne biztos, h felmegy a win 7 erre a gépre. Ismerősnél volt hasonló probléma, ilyen 7. generációs laptopnál, hogy fel tudta rá telepíteni a rendszert, de nem voltak hozzá semmilyen más, csak win 10-es illesztőprogramok.
2017. márc. 20. 19:54
 7/8 anonim ***** válasza:

#3 nem tudom, hogy mikkel találkoztál, de eddig kb 8-10x telepítettem különböző gépekre win10-et ilyenekkel nem volt gond.. Van pár előretelepített alkalmazás/játék, kb 3 perc letörölni mindet.

Lock screen (bejelentkezési képernyő) kikapcsolására még sose gondoltam, belehet állítani, hogy ne kérjen semmilyen hitelesítést és akkor gondolom bejön egyből.. de, max benyomod a 0-t és gyorsba beír 4et, majd bent is van..

Akinek meg Office kell, annak ne ajánljunk linuxot.

2017. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, szerintem akkor maradunk ennél a gépnél :) A mostaninál csak jobb lehet... :D
2017. márc. 21. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!