Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyenkor mit tehetek? Nemrég...

Ilyenkor mit tehetek? Nemrég rendeltem meg az új gépem alkatrészeit és indításkor leégett az alaplapom processzor lábainak egyike. Az Aqua ahonnan rendeltem azt mondja, hogy ez mechanikai sérülés és arra nincs garancia. Több lent.

Figyelt kérdés
Mielőtt még valaki " valamit rosszul kötöttél be meg elrontottál valamit biztos" Nem nem rontottam el semmit és nem kötöttem be semmit rosszul. kb. hetente rakok össze 2-3 gépet úgyhogy elboldogulok egy számítógép megépítésével.( Elnézést ha egy kicsit nyers vagyok) Na de a lényeg. Az alaplapi processzorlábak egyike leégett. Még sosem láttam ilyet. Az szervizesek (úgy hogy még nem látták) arra gyanakodtak, hogy túlfeszültséget kapott és a táp miatt volt. Viszont erre ők nem vállalnak garanciát mert ez mechanikai sérülés.....(WTF) itt kicsit meghökkentem mert, most akkor dobjam ki az egészet az ablakon??? Ez nekem olyan mintha valaki eladna egy komlett autót alkatrészenként és mindegyikre külön garanciával, a motor felrobban mert gyárilag hibás és körülötte minden de ő csak a motorért vállal garanciát ezért csak azt pótolja. Az akkut vagy valami mást amit a robbanáskor tönkretett a motor azt nem cseréli ki mert, azok nem voltak hibásak és mechanikai hibára hivatkozva megteheti? Én teljes mértékben átcseszettnek érzem most magam. Na de a kérdés: mégis mit csinálhatok ilyenkor? Szerintetek ez jogilag helyes? Még nem vittem be semmit csak telefonon beszéltem velük. Csak úgy 120ezer ft-ot kidobtam az ablakon? Spec: i3 7100 3.9 Ghz, Asrock Z1707m Extreme4 alaplap,Nincs benne videókártya, 2x4 Gb Ddr4 Hyperx 2400 Mhz, Chieftec smart 600W.

2017. márc. 20. 23:39
1 2
 1/12 Bence675 válasza:
Mondd meg a cégnek ahonnan rendelted, hogy ez valószínűleg gyártási hiba és ne félj felemelni a hangodat. Esetleg nézegess fórumokat, hogy mással történt-e ilyen, ezzel a típussal, ha semmi sem válik be utolsó reményként próbáld meg otthon megszerelni, összecinezni vagy valami, mert legalább mentsd, ami menthető, de ehhez ne fűzz sok reményt, úgy olvastam nem egy olyan probléma ez amit homemade praktikákkal meg lehetne oldani
2017. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Először a tápegységet kéne megnézetni, bár a chieftec smart nagyon alacsony minőségű és igen, tápegység hiba miatt nem fogják kicserélni az alaplapodat. Egyébként akkor az alaplap vrmjével is baj van, amit csak meg kéne csinálniuk.
2017. márc. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezenkívűl fenyegetheted őket azzal is, hogy jogi útra viszed az ügyet. A legtöbb helyen ez beválik.
2017. márc. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, kicsit meglepett ez a gyorsaság. Én is gondolkodtam a jogi úton mert, ezt csak nem tehetik meg törvényesen. Persze senki nincs olyan buta, hogy ha meg tudja oldani gazdaságosabban akkor nem teszi. Hát én sem leszek olyan buta :)

A Chieftec szerintem jó márka vagy csak erre a típusra gondoltál? Ilyenem még nem volt. De ha kell akkor elmegyek a Chieftechez, hogy fizessék ki. :D

2017. márc. 21. 08:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Kifejezetten a balkán piacot célozta meg, Nyugat-Európában és az US-ben ismeretlen a chieftec, mert nem készít minőségi terméket, csak marha olcsót, amivel a konkurencia alá tud lőni. Smart széria kifejezetten gáz a chieftechez képest is, csak cps és ctg széria ajánlott tőlük, azokat is csak akkor, ha nem engedhetsz meg jobbat magadnak.
2017. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha egy helyen veted az összes terméket, akkor talán van esélyed. Meg kéne nézetni a tápdat, hogy valóban hibás-e, ez az első lépés. Ha esetleg tényleg zárlatos, a trafó hibás, akkor egy szakértői véleménnyel felkeresel egy ügyvédet, esetleg a fogyasztóvédelmet és elindítod a jogi procedurát. Ez mind pénz és idő kérdése, de ilyen összeg mellett megérheti. Ha a procinál volt túláram, akkor lehet a lap is hibás,mert a procinak saját tápellátó áramköre van, és az is okozhat zárlatot. A Mosfet nem égett meg? Ha ez így van, akkor valószínűleg a ramok túlélték a dolgot és akkor a táp is rendben lehet.

Amikor behelyezted a CPU-t a foglalatba akkor megnézted a foglalatot, hogy minden érintkező épségben volt?

2017. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A tápokat többnyire, de Chieftec elsőnek én mindig külön indítom el.

Volt már hogy kismegszakítót is lesütötte, nem egy biztonságos táp.

20 -ból 1 -nél tapasztalok hibát, olyat ami zárlat az talán 50 -ből 1 eset.

Többnyire teljesítmény ingadozás okoz gondot, van hogy több mint 10% -ot is kileng.


A leírt hiba lehet táp, alaplap de akár CPU hiba is.

Hoztak már hozzám hasonló esettel gépet, ott egy festett hajszál ami bekerült a CPU és foglalat közé ( és vezette az áramot) okozott rövidzárlatot.

2017. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a hozzászólásokat. Akkor beviszem a tápot a lapot és a Cpu-t. Nem nagyon szeretnék hozzányúlni nehogy elveszítse a garanciáját. Akkor jó most megtudni, hogy nem érdemes a tápon spórolni. Ilyenkor vissza lehet kérni a pénzt a tápért? (persze csak ha az hibás) mert, akkor nem szeretnék ilyen gagyi tápot használni akkor inkább költök rá még egy 10-est.
2017. márc. 21. 11:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért ha ilyen sok gépet raksz össze illene ismerni valamennyire a tápokat és tudni hogy nem márka alapján veszünk, hanem típus alapján. A chieftec nek volt már az elmúlt időben pár vacak minőségű szériája.
2017. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: "pár" :-D Lehet én voltam peches, de egy CHIEFTEC CTG-500-80P tápnál, a sima zöld - fekete összekötése a munkapad kismegszakítóján kívül, a házét is lecsapta.

Pedig azon van hogy párhuzamosan megy esztergagép, hegesztő...

2017. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!